Holice porazila Zábřeh nejtěsnějším rozdílem

Ve 13. kole Moravskoslezské fotbalové ligy přivítali holičtí fotbalisté na domácí půdě tým SK Sulko Zábřeh. HFK po výhře 1:0 vede tabulku.

Od začátku bylo jasné, kdo je favoritem. Holičtí hráči drželi více míč na svých kopačkách a jejich převaha byla místy hodně drtivá. Hosté čekali na brejkové situace, které dohrával na hrotu Marek Svorada, jenž je v Zábřehu na hostování právě z olomouckého celku. Osamocen v útočné fázi si nevytvořil žádnou vážnější šanci. Obrana HFK tak neměla moc práce s ubráněním několika málo protiútoků.

Hned ve 2. minutě mohl skórovat Korčián. Hosté zahráli špatný ofsajd systém. Rychlonohý útočník však trefil jen boční síť Tomanovi brány.

Jedinou branku utkání viděli diváci v 10. minutě po centru Kazára, kdy hlavou zakončil Richtera. Domácí tým stále tlačil svého soupeře, ale vůbec jim nevycházela kombinace a koncovka.

Ve 28. minutě z ojedinělé šance se dostal dlouhý pas až ke Kendashkimu, který ale zbytečně zbrkle střílel. Jeho pokus skončil nad brankovou konstrukcí.

V 35. minutě centroval točený míč do vápna Čoupek, brankář Toman jej podběhl a hlavičkující Richter trefil jen břevno.

V druhém poločase se obraz hry nezměnil. Domácí drželi míč na svých kopačkách, ale opět vázla kombinace a rozehrávka. Hra byla už místy hodně nepřesná a postrádala myšlenku. Až v 60. minutě viděli diváci pohlednou akci na jeden dotek. Na pravé straně si narazil Čtvrtníček míč s Kopeckým a centrem na zadní tyč našel volného Kazára, který sklepl míč na Čoupka, ale ten pálil vysoko nad branku.

V 62. minutě zkoušel Kazár chytře přehazovat brankáře Tomana. Ten však s vypětím všech sil míč nakonec na brankové čáře zpacifikoval.

Svěřenci trenéra Jiřího Balcárka prakticky neohrozili ve druhém poločase domácí branku. Kopali sice několik rohů, ale z těch se nic kloudného neurodilo. Patnáct minut před koncem utkání se propracoval do vápna Marek Svorada, jehož střelu zlikvidoval brankář Šrom.

Na druhé straně sklepával David Korčián míč Žondrovi, který v dobré střelecké pozici protáhl brankáře hostí. O několik minut později se po levé straně protáhl do vápna Korčián a technickým přehozením překonal vyběhnuvšího brankáře. Míč bohužel jen těsně minul svůj cíl a skončil za autovou čarou.

V závěru utkání už nebylo k vidění žádné vážnější ohrožení ani na jedné straně a tak utkání skončili vítězně pro HFK, který si udržel vedení v MSFL.

1. HFK Olomouc – SK Sulko Zábřeh 1:0 (1:0)

Branka: 10. Richter. Rozhodčí: Šenkýř – Vostřejš, Mikula. ŽK: Pospíšil, Krejčíř. Diváci: 412

HFK Olomouc: Šrom – Kopecký, Lukášek, Šimáček, Čoupek – Čtvrtníček (81. Filipský), Kovář, Bednář (58. Tögel), Kazár – Richter (72. Žondra), Korčián. Trenér Oldřich Machala.

Zábřeh: Toman – Kulíšek, Krejčíř, Balcárek, Šichor, Barcal J., Svorada, Hrdlovič, Pospíšil, Kendashki, Bajger (74. Unzeitig, 86. Kapl). Trenér Jiří Balcárek.

Okomentuj jako první článek "Holice porazila Zábřeh nejtěsnějším rozdílem"