Holice si v generálce zastřílela proti Valašskému Meziříčí

Už jen týden zbývá do začátku nového soutěžního ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy. Holičtí přivítali v generálce na třetí ligu divizní tým TJ Valašské Meziříčí, který trénuje Tomáš Trucha. Favoritem utkání byli Holičtí, i když hosté hlavně v začátku utkání dobře kombinovali a nebáli se hrát ofenzivně.

Poprvé udeřili domácí ve 13. minutě, kdy Hromek uličkou uvolnil Korčiána, který ač atakován obráncem dokázal míč udržet, pak obejít i brankaře a vstřelit gól – 1:0. Po deseti minutách už to bylo 2:0. Po levé straně vyvezl míč Matyska, před vápnem přihrál Hromkovi, který z jedničky posunul na Dupkalu a ten technicky zvýšil vedení HFK. O další dvě minuty poslal Dadák dlouhý křižný pas na Korčiána. Ten si míč nachystal a centrem na zadní tyč našel hlavu Hromka, který rozvilnil síť za brankářem. Do konce poločasu už branka nepadla a do kabin se šlo za stavu 3:0.

Druhý poločas začal výborně. V 50. minutě poslal Janoščín z voleje odražený míč po rohu Dupkali nechytatelně k pravé tyči 4:0. O čtyři minuty později prošel Kopecký po pravé straně do vápna, zpětnou přihrávkou našel dobře postaveného Stehlíka, který zvýšil na 5:0. V 88. minutě přidal šestou branku Žondra, který se vyhl ofsajdové pasti, kličkou obešel brankáře a skóroval – 6:0. Další z mnoha akcí Hanáků už brankou neskončili a tak si v generálce na mistrovskou část holičtí dodali sebevědomí vysokým výsledkem, který potěšil hlavně domácího kouče Jiřího Derca.

V příštím už ostrém mistrovském utkání nastoupí holičtí fotbalisté na domácím hřišti proti rezervnímu týmu FC FASTAV Zlín, a to v sobotu 10. srpna 2013 od 16 hodin.

1.HFK Olomouc – TJ Valašské Meziříčí 6:0 (3:0)

Branky: 13. Korčián, 23. Dupkala, 25. Hromek, 50. Janoščín, 54. Stehlík, 88. Žondra. Rozhodčí: Kološ – Lakomý, Silný.
1.HFK Olomouc: Šrom – Dadák (46. Kopecký), Lukášek, Kršák, Matyska – Korčián (57. Krumpolc), Dupkala (79. Žondra), Štěpánek (46. Buček), Janoščín, Hromek (57. Bernard) – Stehlík (57. Pezzotti). Trenér Jiří Derco.
TJ Valašské Meziříčí: Majer – Roupec, Michálek, Lasovský, Pászto, Plešek, Hrdlovič, Neuberger, Výmola, Horák, Holásek. Na střídání: Marek, Řepka, Mézl, Šebo, Hrdý, Vykydal, Masařík.

Okomentuj jako první článek "Holice si v generálce zastřílela proti Valašskému Meziříčí"