Holici se venku nedaří

V netradiční fotbalový čas v neděli 10:15 hodin nastoupili holičtí fotbalisté v 7. kole druhé nejvyšší ligy k utkání na domácí půdě neporaženého a ještě neinkasujícího týmu FK Viktoria Žižkov.

Fotbalisté 1.HFK Olomouc k utkání nastoupili až s přílišnou bázní a nechali svého soupeře udávat tempo. Už ve třetí minutě se šikovně na pravé straně proháčkoval domácí Bartl přes Čtvrtníčka a centrem na bližší tyč našel Kaloda, který se dokázal hlavou prosadit ve vzdušném souboji s Lukáškem. Domácí se velmi rychle ujali vedení 1:0. I nadále udávali směr hry, dobře kombinovali a byli agresivní v osobních soubojích, které dělali našemu týmu velké potíže hlavně v obranné fázi. I přes nabádání trenéra Machaly se jeho svěřenci nedokázali vymanit z tlaku, kterým vyvíjelo domácí mužstvo. To se potvrdilo ve 20. minutě, když z pravé strany opět odcentroval Bartl, míč hlavou na zadní tyči sklepl Mareš pro Surynka. A ten z voleje mířil přesně pod břevno – 2:0. Tímto stavem skončil první poločas utkání. Trenér Machala v kabině důrazně vysvětlil hráčům svoji nespokojenost s přístupem a předvedenou hrou, hráčům vytýkal nesoustředěnost a laxní přístup bez jakéhokoliv pohybu.

V druhém poločase bylo vidět markantní zlepšení, hráči HFK začali dobře kombinovat, dobře se nabízet a hráče domácího týmu dát pod tlak. Stále ale dělali našemu týmu velké problémy osobní souboje, které už v tak velké míře naše obrana neprohrávala. Nicméně to bylo stále málo. Hra se ale zlepšila a přicházeli velké šance. Už v první minutě druhého poločasu poslal Kopecký do vápna dlouhý. Domácí míč odhlavičkovali jen ke Kobylíkovi, který výstavní ranou z voleje poslal míč k pravé tyči branky domácích a snížil tak na 2:1. Branka z 46. minuty nakopla holického fotbalisty k velkému tlaku ze kterého vyplynulo několik velmi nebezpečných brankových situací. Hanákům však chybělo navíc trochu štěstíčka. Hlavně v 68. minutě, kdy Rastislav Chmelo unikl po levé straně a před branku přichystal Biolkovi stoprocentní šanci. Ten ve skluzu poslal míč na branku, ale domácí brankář zachránil své mužstvo reflexním zákrokem nohou, když vyrazil míč směřující do sítě. Dorážel pak ještě Dadák, jehož střelu brankář také pokryl. Další velkou příležitost měl David Čep v 80. minutě po standardce Kobylíka. Hlavou ale míč ve vyložené šanci poslal těsně nad břevno. V největším tlaku a už také v nastavení se domácí dokázali vymanit dlouhým nákopem z tlaku. Míč prodloužil Kalod hlavou rozběhnutému Bartlovi, který střelou k tyči pečetil konečný stav utkání na 3:1.

FK Viktoria Žižkov – 1.HFK Olomouc 3:1 (2:0)

Branky: 3. Kalod, 20. Durynek, 93. Bartl – 46. Kobylík. Rozhodčí: Jílek – Tacina, Pochylý. ŽK: Hílek, Mareš – Šimko, Kopecký, Kobylík. Diváci: 1256.

Žižkov: Boháč – Kiidron, Durynek (83. Sedláček), Sloboda, Kalod, Mareš (78. Bartošák), Čermák, Bartl, Bodeček, Šťastný (65. Slodowy), Hílek. Trenér Roman Nádvorník.
1.HFK: Šrom – Kopecký, Lukášek, Čep, Šimko (46. Dadák) – Biolek, Kobylík, Kovář (80. Korčián), Hromek (46. Chmelo), Čtvrtníček – Žondra. Trenér Oldřich Machala.

Okomentuj jako první článek "Holici se venku nedaří"