Hráčky FBS Olomouc přetlačily Brno

V posledním letošním domácím zápase přivítaly hráčky FBS Olomouc soupeřky z Brna. Týmy dělil v tabulce jediný bod, a dal se tak očekávat vyrovnaný souboj o důležité body zaručující postup do play-off. Šťastnější nakonec byly ve 14. kole extraligy po výhře 6:4 Olomoučanky.

Od úvodního vhazování dávali najevo svou přítomnost brněnští fanoušci svými bubny, a vytvářeli tak bouřlivou atmosféru po celý zápas. Na to jakoby hráčky Olomouce nebyly zvyklé a musely čelit tlaku hostí a vyrážely spíše k rychlým protiútokům. To se ukázalo jako účinné, s nepříliš důraznou střelou Matulíkové si brankářka hostí nedokázala poradit, a nabídla tak vedení hráčkám Olomouce.

V 8. minutě kapitánka Pavlíková měla dostatek volného místa na středu hřiště a zvýšila vedení. Ve 12. minutě ji od mantinelu napodobila Spurná a navýšila tak vedení domácích na 3:0. Odpověď hostí na sebe nenechala dlouho čekat, přesně 10 sekund od buly – i přes pohotový zákrok Doubkové se míček po dalším odrazu dostal do branky.

Druhá třetina začala opět náporem hostí, který v gól proměnila nahozením od poloviny hřiště Svobodová a snížila na rozdíl jediné branky. Hráčky Olomouce se však nezalekly, zanedlouho poté opět zvýšila rozdíl Pařízková. Poté se hra začala více kouskovat díky přibývajícím osobním soubojům, i přes vyloučení na obou stranách nebyla žádná přesilová hra využita.

Po minutě hry třetího dějství si opět slabší chvilku vybrala brankářka hostí a opět Spurná navýšila vedení už o 3 branky. Hráčky Brna i přes nepříznivý vývoj stále bojovaly, ale mnoho střel zůstalo zblokováno pozornou obranou, nebo končily na výborně chytající Doubkové, které občas pomohly i dobře postavené tyče. A tak Olomouc opět trestala, po úniku se potřetí v utkání prosadila Spurná. To však domácí mírně ukolébalo a Brno se dostalo do zpět do hry dvěma rychlými góly. Ty však přišly příliš pozdě, diváci mohli sledovat vypjatou poslední minutu a půl, ale ani hra v 6 hráčkách v poli už Brnu ani ke zdramatizování zápasu nepomohla, a domácí tak mohly slavit důležitou výhru, která je posunula před jejich soupeřky na 7. místo v tabulce.

FBS Olomouc – Brno Židenice 6:4 (3:1, 1:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 3. Jana Matulíková (Alice Pavlíková), 8. Alice Pavlíková, 12. Karolína Spurná (Jana Matulíková), 26. Barbora Pařízková (Lucie Machů), 42. Karolína Spurná (Lucie Vysloužilová), 54. Karolína Spurná (Jana Matulíková) – 12. Nataly Asfourová, 23. Lucie Svobodová (Šárka Kusáková), 58. Tereza Vránová (Marika Fízeľová), 59. Nataly Asfourová (Šárka Kusáková).

[pe2-gallery album=“aHR0cDovL3BpY2FzYXdlYi5nb29nbGUuY29tL2RhdGEvZmVlZC9iYXNlL3VzZXIvMTA3ODAyNjE2OTAwNDkyOTQzNzY5L2FsYnVtaWQvNTgyMjQ1OTk1NjczOTQ3NDQzMz9hbHQ9cnNzJmFtcDtobD1lbl9VUyZraW5kPXBob3Rv“]

Okomentuj jako první článek "Hráčky FBS Olomouc přetlačily Brno"