Hráčky Nových Sadů přehrály nevyzpytatelné Vítkovice

V sobotu hostily v sedmém kole divize žen hráčky FK Nové Sady na svém hřišti nevyzpytatelný klub MFK Vítkovice, který z odehraných šesti zápasů obdržel pouhých devět gólů a měl velmi překvapivé výsledky. Proto domácí očekávaly nelehké překonávání obrany hráček Vítkovic, a to zvlášť, při absenci zkušených – Lexové, Černuškové a Bartoškové. To se však nekonalo a Vítkovice si odvezly z Nových Sadů celý půltucet gólů.

Již ve třetí minutě se do pokutového území hostů dostala Nováková, poradila si se dvěma obránkyněmi, její střelu z úhlu brankařka na poslední chvíli vytáhla před sebe, ale tam čekala již připravená běhavá Petrášová a s přehledem míč uklidila do brány – 1:0. Na 2:0 zvyšovala aktivně hrající Nováková, která si výborným výběrem místa vyžádala nahrávku od Paděrové a svou přesnou střelou nedala brankařce Vítkovic šanci. V 35. minutě přišla „desetiminutovka“ Mokrušové, která během této chvilky svým hattrickem zatížila konto Vítkovic třemi góly. Po zachycení vysokého míče, který směřoval za obranu hostů, si nejdříve vychutnala brankařku, která nedůrazně vyběhla a Mokrušová ji hlavou ladně přehodila.

Ve 38. minutě zužitkovala Mokrušová přesnou přihrávku Teindlové a ze šestnáctky mířila přesně na zadní tyč – 4:0. Nejhezčí akci utkání předvedly obě útočnice – Suchánková prodloužila míč z první přesně Mokrušové do běhu, a tu již nikdo nedohonil, a tak ze středového kruhu unikla hostujícím obránkyním a své sólo zakončila chytrým přehozením vybíhající brankařky 5:0.

Druhý poločas sice domácí ovládali hru na polovině hostů, ale již chyběla přesnost v zakončení. V 67. minutě zvýšila na 6:0 Petrášová, která po přesném centru Suchánkové z levé strany zakončovala přesnou prudkou hlavičkou. Hosté se po celý zápas snažili napadat aktivně hrající domácí, ale nedařilo se jim míč dát pod svou kontrolu na delší dobu, aby mohli úspěšně zakončit některou z mála vytvořených šancí. Domácí branku téměř neohrozili, při několika ojedinělých nepříjemných chvílích podržela domácí pozorná mladá brankařka Šogorová. V 75. minutě byla pronikající Mokrušová sražena ve vápně obránkyní Vítkovic, ale nařízený pokutový kop neproměnila, zřejmě se pro tento zápas již „vystřílela“ :).

Příští utkání hrají ženy FK Nové Sady v neděli 6. října na domácím hřišti ve 13 hodin. Hostí jedno z nejzkušenějších týmů soutěže a momentálně družstvo z prvního místa tabulky Spartak Lubinu.

FK Nové Sady – MFK Vítkovice 6:0 (5:0)
Góly: 3x Mokrušová (35., 38., 45.), 2x Petrášová (3., 67.), Nováková (20).
Sestava: Šogorová, Smičková, Vytřísalová (55. Bellová), Teindlová, Balusová (65. Pospíšilová), Kopečková, Nováková, Petrášová, Paděrová, Mokrušová, Suchánková.