Hráčky Nových Sadů přišly v závěru o výhru

V neděli hostily ženy Nových Sadů jedno z nejzkušenějších družstev divize žen – vedoucí celek tabulky Spartak Lubinu. K vidění byl dramatický zápas, kde si soupeřky hned od začátku utkání navzájem nedarovaly ani metr.

Nejdříve zahrozily domácí děvčata, po přesné nahrávce Černuškové Mokrušová ze šestnáctky pálila rovnou do tyče. Celek Lubiny se ale ujal vedení dříve – ve 13. minutě, a to když hráčka Lubiny Najzarová vystihla nesmyslnou pomalou nahrávku domů od Kopečkové, využila chyby a sama potáhla míč až do vápna a vybíhající domácí brankařku Šogorovou zkušeně prostřelila – 0:1.

Potom se ale zvýšil tlak domácích, v 15. minutě z přímého kopu Mokrušová nastřelila opět tyčku, dorážka Kopečkové šla mimo bránu. Další závar před brankou Lubiny zařídila svou střelou opět Mokrušová, její střelu brankařka vyrazila a dorážka Novákové šla opět těsně vedle. Aktivita domácích se ale vyplatila již ve 23. minutě, kdy neúnavná Mokrušová potáhla míč po pravé straně a s přesností na milimetry nacentrovala nabíhající Černuškové, a ta tvrdou hlavičkou vyrovnala na 1:1. O dvě minuty později byla v pokutovém území faulovaná razantně pronikající Černušková, nařízenou penaltu proměnila Lexová a strhla tak vedení na stranu FK Nové Sady.

V druhém poločase byl na hřišti znatelný tlak domácích, hráčky Lubiny ale hodně prověřovaly domácí obranu svými rychlými brejky, několikrát zahrozily po vynucených chybách domácích, ale jejich střely končily mimo bránu nebo v náručí domácí Šogorové. Domácí hráčky zahrozily v 56.minutě, po centru z levé strany od Novákové, střílela Černušková, brankařka vyrazila nejen její střelu, ale i další tři dorážky, které bezprostředně následovaly, ale gólu se domácí nedočkaly. Hráčky

Lubiny se dostaly v 85. minutě k zahrávání rohového kopu, který využily jak se má. Špatně pohlídaná hostující hráčka Kvitová se ve skrumáži ve vápně nejlépe orientovala a hlavičkou vyrovnala na konečných 2:2.

Hráčky Nových Sadů měly sice více ze hry, ale neproměněné šance napomohly konečné remíze, kdy v závěru utkání stálo fotbalové štěstí na straně Lubiny. I tak byla Lubina kvalitním soupeřem a obě družstva předvedly vynikající fotbalové utkání. Lubina tak zůstává stále na prvním místě tabulky o bod před Novými Sady.

FK Nové Sady – Spartak Lubina 2:2 (2:1)

Góly Nových Sadů: 23. Černušková, 25. pen. Lexová.

Sestava Nových Sadů: Šogorová – Vytřísalová, Petrášová, Teindlová (85. Balusová), Kopečková (46. Bellová), Bartošková, Nováková, Lexová, Paděrová (80. Hrabalová), Mokrušová, Černušková.

Okomentuj jako první článek "Hráčky Nových Sadů přišly v závěru o výhru"