Hráčky Nových Sadů skončily o skóre druhé

Poslední mistrovské utkání tohoto soutěžního ročníku odehrály fotbalistky FK Nové Sady ve Stachovicích, s družstvem ze sedmého místa tabulky.

Od začátku zápasu bylo vidět, že je jen otázkou času, kdy přijdou první góly z kopaček novosadských fotbalistek, které domácí nekompromisně zatlačily a obstřelovaly trpělivě jejich branku, až se v 17. minutě konečně dočkaly, když skóre otevřela, svým  prvním gólem z pěti, Mokrušová. Domácí hráčky jakoby to „nakoplo“ a jejich zvýšenou aktivitou hru vyrovnaly a několikrát pronikly až na dostřel branky hostů, ale vážněji ji neohrozily, novosadská Pikartová v bráně byla pozorná. Druhý gól padl až v závěru druhého poločasu, když Mokrušová svou přesnou nahrávkou našla nabíhající Kopečkovou, která se po pravé straně doslova „vřítila“ do vápna a tvrdou a přesnou střelou na zadní tyč skórovala – 0:2.

Druhý poločas byl již jednoznačně v taktovce Nových Sadů. V 55. minutě zahájila střelecké hody Mokrušová, když ji rychlý míč z autu vhodila Kopečková přímo do běhu, Mokrušová zatáhla a prudkou střelou na přední tyč prostřelila brankařku. Téměř stejný gól přidala Kopečková, té hodila míč z autu pohotově Balusová a Kopečková stejně zatáhla míč do vápna a nedala brankařce šanci a zvýšila na 0:4. V 71. minutě zakombinovaly v šestnáctce Mokrušová s Novákovou, která zvýšila umístěnou ránou na 0:5.

O dvě minuty později Nováková opět střílela, ale tentokrát ji brankařka domácích míč vyrazila, nastala skrumáž, ve které se nejlépe orientovala Mokrušová a míč poslala pohodlně do prázdné branky. V 77. minutě se Mokrušová zmocnila míče, domácí pomezní, jako celý druhý poločas, signalizoval na každou situaci ofsajd, čímž ale zmátl pouze své hráčky a ne rozhodčího, který celou situaci posoudil správně dle pravidel, a tak se Mokrušová několika kličkami dostala bez problémů na dostřel domácí branky a nezaváhala. Svůj pátý gól dala v závěru utkání, když utekla zcela dezorientované obraně domácích a vybíhající brankařce poslala míč mezi nohami přímo do brány a zakončila tak toto utkání skórem 0:8.

I přes vynikající skóre a výborně zvládnutý celý soutěžní ročník obsadily hráčky FK Nové Sady druhé místo. Jediný gól ve vzájemném zápase (Bruntál – Nové Sady 2:1) chyběl novosadským k získání prvního místa. Přesto zaslouží všechny velkou pochvalu a povzbuzení do další sezóny.

TJ Slavia Stachovice – FK Nové Sady 0:8 (0:2)

Góly: 5x Mokrušová (17., 55., 75. 77. a 80.), 2x Kopečková (39. a 60.), Nováková (71.)

Sestava: Pikartová, Petrášová, Vytřísalová, Teindlová, Balusová (62.min. Slaninová), Bellová (46.min. Paděrová), Bartošková, Nováková, Kopečková (70.min.Hrabalová), Suchánková (62.min.Božičevičová), Mokrušová.