Hráčky Nových Sadů vedou divizi

V sobotu zavítaly fotbalistky FK Nové Sady na hřiště soupeře do Veřovic, které ztrácelo před devátým kolem divize žen na druhé Nové Sady pouhé tři body a očekával se tedy boj o příčky v tabulce.

Již v 7. minutě mohly jít hráčky Veřovic do vedení, kdy po špatné zpětné nahrávce Bellové se zmocnila míče domácí útočnice a její sólo zakončené střelou, skončilo těsně vedle branky. Odezvou na tuto akci bylo nastřelení tyčky domácí branky od Mokrušové, ale dál se boje odehrávaly mezi šestnáctkami. Až ve 33. minutě po zatáhnutí míče do vápna Mokrušovou, jejímu obejití domácí obránkyně a nahrávkou před branku, kde nejdříve Petrášová minula míč a Lexová, číhající těsně za ní dorážela lehkou tečí míč do brány, se ujaly hostující hráčky vedení 0:1. Ještě před poločasovou přestávkou si podobnou akci novosadské hráčky zopakovaly – Lexová se prokličkovala po pravé straně do vápna a nahrávala Mokrušové, která trefila již podruhé tyčku domácí branky.

Ve druhém poločase hráčky Nových Sadů přidaly na pohybu a chuti vylepšit skóre zápasu. To se jim povedlo již v 51. minutě, když po pravé straně svým rychlým únikem zatáhla míč Paděrová, nahrála nabíhající Lexové, ta posunula Černuškové, která ještě nahrála proti noze Petrášové a ta tvrdou a nekompromisní střelou ze šestnáctky zvýšila na 0:2. Hra se přesunula postupně na polovinu domácích a ze zahrávaného rohového kopu se odražený míč dostal k číhající Teindlové, která vysokým nákopem vracela míč do pokutového územ ale ten zapadl přesně pod břevno, a tak zvýšila skóre na 0:3.

Jediný gól domácích padl po závaru před brankou Molerové po trestném kopu, kde se míč několikrát odrazil, až nakonec skončil nečekaně v bráně a hráčky Veřovic tak snížily na 1:3. Další podobný gól padl na opačné straně – na straně domácích, kdy po centru Paděrové si v závaru v malém vápně domácí tečovaly míč do své branky – 1:4. Poslední gól tohoto utkání padl v 88. minutě. Černuškové přesný centr na předpisově zužitkovala nabíhající Lexová a ve skluzu prudkou ránou zajistila vítězství družstva žen FK Nové Sady 1:5.

Díky dobře zvládnutému druhému poločasu potvrdily hráčky Nových Sadů svou formu a zabydlely se tak zaslouženě na prvním místě tabulky po devíti kolech s 21 body a skórem 44:9.
Příští mistrovské utkání hrají fotbalistky FK Nové Sady na domácím hřišti v neděli 20. října ve 13 hodin s ambiciózním celkem Kotouč Štramberk.

AFC Veřovice – FK Nové Sady 1:5 (0:1)

Sestava: Molerová, Smičková, Vytřísalová, Teindlová (65. Hrabalová), Bellová (46. Balusová), Suchánková (80. Pospíšilová), Lexová, Petrášová, Paděrová (70. Kubečková), Mokrušová, Černušková.

Góly: 33. a 88. Lexová, 51. Petrášová, 56. Teindlová, vlastní (68.min.)

1. Nové Sady 9 6 3 0 44: 9 21 ( 6)
2. Bruntál 9 6 2 1 37: 11 20 ( 8)
3. ČSAD Havířov 9 6 1 2 40: 9 19 ( 7)
4. Lubina 9 6 1 2 32: 10 19 ( 1)
5. Vítkovice 9 5 1 3 19: 16 16 ( 7)