Hrdina a Kamínková vyhráli Běh výstavištěm Flora

Hrdina a Kamínková vítězí ve Smetanových sadechOlomoucká závodnice Petra Kamínková. Foto: Jaroslav Polák.

Dvanáctým závodem běžeckého seriálu Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje byl o velikonocích 37. ročník Běhu výstavištěm Flora. I přes velmi chladné počasí se na start u hudebního pavilonu postavilo celkem 137 běžců všech kategorií, kteří o body do Velké ceny bojovali na 9,6 kilometrů dlouhé trati vedoucí na cestách a kolonádě Smetanových sadů včetně překonání lávky.

Po startu se do čela závodu odpoutala trojice běžců ve složení Hrdina z AK Perná, Petr z Diadory a Pelíšek z AK Olomouc. O vítězství však nakonec rozhodl lepším závěrem Hrdina, který proběhl cílem v čase 31:04 min. před Petrm, který zaznamenal výkon 31:18 min.

Na třetí místo dosáhl Steiner z AK Drnovice (31:40 min.), který ještě předstihl Pelíška na čtvrtém místě (32:15 min.) Rovněž v kategorii žen olomoucká Kamínková nenechala nic na náhodě a hned od startu získala rozhodující náskok. který udržela až do cíle a bezpečně zvítězila časem 35:40 min.

Juniorka Zádrapová z AK Drnovice v kategorii žen do 34 let vybojovala druhé místo časem 37:11 min. a na bronzový stupínek časem 37:39 min. dosáhla Vévodová z AK Perná.

Autor: Jaroslav Polák

Okomentuj jako první článek "Hrdina a Kamínková vyhráli Běh výstavištěm Flora"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..