Hubník zůstane tak na padesát procent, říká trenér Psotka

První tréninkovou dávku mají za sebou fotbalisté SK Sigmy Olomouc. V pondělí dopoledne jim začala zimní příprava, do které se zapojilo devětadvacet hráčů. Chyběl mezi nimi například Tomáš Kalas. „10. ledna odlétá do Anglie, kde se zapojí do přípravy s Chelsea,“ říká trenér Modré laviny Zdeněk Psotka.

Kolik hráčů se na začátku přípravy sešlo?

Teď nás je dvacet devět. Máme nějaké nové tváře z juniorky, a také hráče stažené z hostování. Ti s námi budou minimálně tří týdny po dobu Tipsport ligy, abychom je mohly vyzkoušet v těžkých utkáních.

Kdo v kádru pro jaro není?

Co se týče odchodů, tak na zkoušce v Ústí nad Labem je Milan Machalický. Václav Vašíček je ve Znojmě.

Jak to bude s Tomášem Kalasem?

10. ledna odlétá do Anglie, kde se zapojí do přípravy s Chelsea.

Co Marek Kaščák? Zůstane na Slovensku?

Zatím se přikláníme k tomu, že by měl odejít na přestup do Trnavy. Ještě je to však pořád v jednání se slovenským klubem. Ale s Markem jsme domluvení, že začne trénink v Trnavě.

Není to trochu risk. Když na podzim nebyl Rossi, tak hrál defenzivního záložníka Kalas. Jenže ani ten na jaře nejspíš nebude…

My riskujeme už tři roky. Máme deset zkušenějších a zbytek tvoří mladí kluci. Proto také jsou v přípravě dva hráči, které budeme na tento post zkoušet. Respektujeme ale i přání Marka Kaščáka, který se rozhodl, že chce přestoupit.

O Michala Hubníka se prý zajímají jiné kluby. Zůstane Sigmě?

Míša má ve smlouvě klauzuli, že může odejít. Nějaké nabídky na stole jsou a už se některé věci řeší. Nic však konkrétního nebo definitivního dojednáno není. Je možné, že přijde nějaká nabídka, která bude akceptovatelná pro hráče i pro klub.

Jde o klíčového hráče. Je za něj náhrada?

Bylo by to obrovské oslabení. My jsme říkali i v minulých ročnících, když Michal nedával tolik branek, že je pro nás důležitým hráčem. Právě proto jsme nyní pozvali hodně útočníků. Pro případný odchod máme ale připraveny v uvozovkách zahraniční posily, protože zatím jsou to jen hráči v jednání. V případě, že by Hubník odešel, tak bychom hledali alternativu z těchto zdrojů. Pokud bychom to ekonomicky ustáli, tak bychom samozřejmě chtěli hotového hráče. Spíš ale máme představu, že si vezmeme mladého perspektivního hráče, který má již třeba zkušenosti s jednadvacítkou, ať už u nás nebo v zahraničí.

Na kolik procent vidíte setrvání Hubníka v týmu?

Ještě před třemi dny bych řekl na 90 procent zůstane. Teď už to vidím tak padesát na padesát.

Mladí mají šanci

Jaké jsou nové tváře oproti podzimu?

Z hostování jsme stáhli Martina Doležala, Honzu Schulmeistera, Dominika Richtera a Víta Štětinu. Z juniorky to jsou Pospíšilové, Šindelář, Hála a Tomeček.

Mezi hráči je jedno překvapení. Dominik Richter. Čím vás zaujal?

Jeho výkony v Holici byly na podzim velmi dobré. Hodně přidal na silové složce. Je to jeden z hráčů, který umí dávat branky. Sledovali jsme ho v těžkých utkáních, jako třeba v poháru proti Jablonci, a on se v nich dokázal prosadit. Chceme mu dát šanci.

Je to příklad pro další mladé hráče Sigmy, kteří jsou dlouho někde na hostováních, že mají šanci?

Práce s mládeží je tady kvalitní. Pokud hráči vydrží a pracují, tak třeba kvůli svým fyzickým dispozicím dozrají až během tří let od uplynutí dorosteneckého věku. Pokud budou poctiví, tak tu šanci mají.

Mají mladí z rezervy šanci dostat se do áčka?

Ano, obrovskou. Na podzim bylo v kádru jenom devatenáct lidí, nyní chceme dvacet hráčů. Nebude asi Kalas, Vašíček, Machalický. S případným odchodem Michala Hubníka se uvolňují čtyři místa.

Údajně mají do Sigmy přijít i zahraniční posily?

Většinou se bude jednat o mladé talentované hráče, kteří jsou pro nás ekonomicky výhodní. Jde o mládežnické reprezentanty svých zemí. Měli by se zapojit zhruba do třetího týdne přípravy.

Odkud jsou?

Z USA a potom ze severských zemí, ale to zatím nemáme definitivně dojednáno.

Jak bude vypadat nyní příprava?

Celý leden budeme v Olomouci. Co se týče herní složky, tak se budeme účastnit Tipsport ligy. Co se týče kondiční části, tak budeme využívat celý náš areál. Soustředit se budeme hodně na sílu. Od úterý budeme již trénovat dvoufázově. Tento týden bude takový zahřívací, protože příprava je dlouhá. Máme tam spoustu mladých, kteří si potřebují trochu zvyknout na zátěž, proto bude první týden relativně volnější.

Padly nějaké pokuty za nadměrnou váhu?

Nedáváme takové pokuty. Hráči jsou zodpovědní. Všichni přišli v perfektním stavu.

V sobotu vás čekají první přípravné zápasy. Půjdete do nich z ostré přípravy?

Tyhle utkání slouží k otestování mladých. Hrajeme s Brnem a Dubnicí, což jsou kvalitní soupeři na úvod.

Kdy se naplno zapojí marodi Kučera a Dreksa?

Radim Kučera to bude tento týden zkoušet z míčem. Ani on a Dreksa však nejsou připraveni do herní složky. Máme i další menší problémy. Ordoš měl poslední dva dny virózu a Škerle ještě musí také podstoupit nějaké testy, protože v závěru podzimu byl nemocný.

První tréninkovou dávku mají za sebou fotbalisté SK Sigmy Olomouc. V pondělí dopoledne jim začala zimní příprava, do které se zapojilo devětadvacet hráčů. Chyběl mezi nimi například Tomáš Kalas. „10. ledna odlétá do Anglie, kde se zapojí do přípravy s Chelsea,“ říká trenér Modré laviny Zdeněk Psotka.


Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Hubník zůstane tak na padesát procent, říká trenér Psotka"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..