Hudler zase válí

Úvodní duely sezony se olomouckému rodákovi Jiřímu Hudlerovi nadmíru vydařily. Útočník Detroitu bodoval v každém ze čtyři utkání. Jeho celek navíc všechny zápasy vyhrál, což se mu naposledy povedlo před čtrnácti lety. Na konci tehdejšího ročníku navíc Rudá křídla slavila zisk Stanley Cupu.

Hudlerův dobrý vstup do sezony je ve stínu návratu Jaromíra Jágra do nejslavnější hokejové soutěže. Přitom na rozdíl od něj se už sedmadvacetiletý forvard prosadil i gólově. Jaký rozdíl proti loňsku, kdy dal první branku až v prosinci. Nakonec získal pouhých sedmadvacet kanadských bodů, což bylo o polovinu méně než od něj v klubu očekávali.

Nepříjemným důsledkem nezdařeného ročníku bylo, že někdejší hráč Vsetína dostával při utkáních malý prostor. Nyní však opět dokazuje jaký je formát. Sebevědomí mu nikdy nechybělo. Odehrál jsem s ním nějaké zápasy v době, kdy jsme ještě chodili na základní školu. Už tehdy si nic nedělal z toho, když „pálil“ šance nebo se mu nedařilo. I po letech je pořád stejný a uplynulou sezonu pustil z hlavy. Věřím, že letos by třicet gólů dát mohl…

Gól Jiřího Hudlera proti Minnesotě (15. 10. 2011)

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Hudler zase válí"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..