ITS CUP 2015 – nadvláda českého tenisu?

V termínu 11. 7. – 19. 7. 2015 se mohou olomoučtí i mimo olomoučtí fanoušci opět těšit na špičkový tenis v podání světových hráček na mezinárodním tenisovém turnaji žen ITS CUP. Sedmý ročník turnaje rozdělí hráčkám 50.000 USD na prize money.

V posledních letech zažívá český ženský tenis nevídaný úspěch, aktuálně se můžeme pochlubit 9 tenistkami v TOP 100 světového žebříčku WTA. Nadvládu českého tenisu potvrdil i postup českého FED CUPového týmu do finále soutěže a celkové prvenství v žebříčku jednotlivých států. Také na turnajích ITS CUPu každoročně dominují české hráčky, z celkových šesti ročníků turnaje pouze dvakrát ITS CUP nevyhrála ve dvouhře nebo čtyřhře česká tenistka.

Bude nadvláda českého tenisu pokračovat i na letošním ročníku? „Rádi bychom na našem turnaji přivítali známá jména českého tenisu a díky vyhraným bodům do WTA žebříčku také podpořili české mladé naděje, které se tak posunou do vysněné TOP 50 nebo TOP 100. Diváci se na olomouckém turnaji seznámí s hráčkami, které v blízké době uvidí na grandslamových turnajích nebo v týmu českého FED CUPu. Příkladem z minulých let může být Denisa Allertová, Karolína Plíšková či Barbora Záhlavová- Strýcová,“ zdůrazňuje jednatel mezinárodní tenisové akademie ITS Tennis centre Michal Kadláček. Jan Petr, hlavní manažer OMEGA centra, k tomu dodává: „Každý rok se snažíme zvyšovat kvalitu turnaje a připravovat novinky pro diváky.

I v roce 2015 pokračujeme ve spolupráci s veřejnoprávní televizí, pro letošní ročník se nám podařilo zajistit přímý přenos finálového zápasu.“ „Věříme, že areál OMEGA centra sportu a zdraví svým prostředím a nabídkou služeb naláká hráčky z žebříčku TOP 100. V současné chvíli komunikujeme účast s českými hráčkami jako Petra Cetkovská, Tereza Smitková, Kateřina Siniaková, Klára Koukalová, Denisa Allertová, Lucie Hradecká či Andrea Hlaváčková. “ uvedl ředitel turnaje, bývalý světový hráč, Libor Němeček.

Vstup na celý turnaj je zdarma. V den finálového zápasu dvouhry, v neděli 19. 7. 2015, potěšíme malé tenisové naděje záplavou tenisových her během zábavného dětského dopoledne. Dospělí fanoušci jistě ocení přítomnost ambasadorů turnaje, Davida Rikla a Adriany Gerši, při předávání cen vítězkám turnaje.

Okomentuj jako první článek "ITS CUP 2015 – nadvláda českého tenisu?"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..