Jak dávat góly? Buldoci to Milu ukázali

Lekci s názvem Jak se proměňují šance vyučovali v úterním vložené kole Okresní hokejové lize Buldoci.

Buldoci Olomouc – Milo Olomouc 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky: Milan Žovinec 2, Háger 2.

Buldočí okénko:

V úterý nám vložili odložené mistrovské utkání s Milem na 21. hodinu. Zajímavé na tom bylo, že před námi hráli junioři zápas do dvaceti hodin, a tak se hodinu na ledě nic nedělo a zbytečně svítilo. Mně vadilo, že jsem neviděl 178. díl Ordinace v růžové zahradě. Snad mi to někdo povykládá…

Minulý víkend jsme hráli v sobotu s Kačery a zápas nás stál dost sil. Poznali jsme to na svém pohybu nebo spíše nepohybu na ledě. Chyběl nám nejobětavější „padač“ do střel z celé ligy Timur, jeho vzhledově podobný bratr Pavel, Véna, Pavka a hlavně čerstvý otec malého Marečka Budiny BOUDA. V úterý kolem půl deváté se Mareček narodil a on nepřišel na zápas. Všichni jsme nechápavě v kabině nad tímto kroutili hlavami. Jestli toto je profesionální přístup…

Nastoupili jsme tak se dvěmi kompletními pětkami a jedním cedníkem v bráně. Milo si na nás nachystalo vozovou hradbu (přišlo jich na utkání 14). Bravo. To jsme nečekali a možná i proto jsme se v úvodu zápasu dostali pod tlak.

Jenže my máme ve svých řadách hokejisty, kteří vědí jak naložit s pukem a šancí. Konkrétně obránce El bunda vyvezl kotouč až do útočné třetiny, zde utěšeně vystřelil a všudybýlek Žova dorážkou zavěsil (1:0).

První třetinu jsme jako už tradičně proseděli na trestanecké lavici. Milo si tak pořád dokola trénovalo hru v početní převaze. Na příští zápas s Mitrilem a novou sezonu budou toto hrát i poslepu.

Nicméně náš brankář Změlda pochytal veškeré náznaky šancí, pološancí i vyložené příležitosti.

Ve druhé třetině jsme hru vylepšili tím, že jsme byli vyloučení asi jen dvakrát. Náš kouč pan Smolík neustále tvořil a zkoušel pro pláj-off nové obranné čtveřice. Nezklamali jsme. Obránce Brumi bruslil jako před 15ti kily a bratři Žovové forčekovali po celém hřišti. Ti chlapci spolu kombinují i poslepu. Úžasné.

Ve druhé třetině ze samostatného nájezdu v tísni Žova opět geniálně oklamal brankáře Chudyho a vedli jsme 2:0. Nutno podotknout, že na střídačce poznamenal Kopi již dopředu, že to Žova dá. A skutečně se tak stalo!

V poslední třetině zaujala všechny Změldova rozehrávka puku za brankou tak, že z toho byla vyložená šance. Leč Milo nedalo. Takových šancí měli tito sympatičtí hoši za zápas cca šest. Něco pochytal Změlda a něco nechtěli proměnit útočníci Mila.

V závěru zápasu jsme přidali dva góly dorážkami (geniální přihrávka Lacy) a tečováním střely Brumiho. Střelcem jsem byl prosím já.

Redaktor serveru regionsport.cz, maličký Opl, hrál s obrovským nasazením a bez brýlí. My, co ho známe, víme že moc nevidí. Přesto u mantinelu najížděl ostře do hokejistů Buldoků a my mu uhýbali, jak jen to šlo. Občas jsme se ale někde potkali. Taky tvořil šance a jsem velmi zvědav na jeho hodnocení utkání. My říkáme, že byl dobrej.

Bylo nám ctí si zahrát proti Kanaďanovi Brendonovi. Nezapřel skvělé bruslení a tah na branku. Přejeme mu příjemný zbytek pobytu v ČR a klidný let do vlasti. Taky chci poděkovat jeho manažerovi, protože Brendon oživil a zkvalitnil naši ligu.

První hvězdou zápasu je brankář Změlda. Nejenže nedostal žádný gól, ale hlavně vyřešil spoustu komplikovaných situací. Druhou hvězdou je Žova, který se vrátil z rakouského soustředění a předváděl kreativní hru.

Vítězstvím jsme se dostali o jeden bodík před borce z Hynkova a jsme tak v tabulce TŘETÍ!

Autor: Ivo Háger