Jako den a noc aneb skokanský víkend ve Frýdku-Místku

Předposlední kolo hráli hanáčtí baseballisté na horké frýdecké půdě. Oba týmy měly nejen podobné výsledky, ale mnohem více. Skokani jsou decimování zraněními, a tak na zápas odjelo pouze torzo hráčského kádru. Baseball byl přesto kvalitní a diváci mohli vidět homerun, double play i další skvělé odpaly a rozehry.

Klasik nasadil na kopec ostravského nadhazovače Alexandra Šína (6 IP, 1 ER, 1.50 ERA, 10 SO), který má bohaté zkušenosti s Extraligou. Jakub Borůvka předvedl úchvatný souboj, kdy nadhazovači vzal devět nadhozů. Jakub Voják této výhody využil a odpálil double a olomoucký tým jedenkrát skóroval. Za olomoucký tým nastoupil na kopec Pavel Schwarz (5 IP, 7 ER, 12.60 ERA, 1 SO). Frýdecký tým otočil pálku – celkově dal Klasik tři body na dobré odpaly, chyby obrany a ještě díky kvalitnímu base runningu. I v další směně domácí tým střílel a po třetí směně Skokani prohrávali 1:8. Šín na kopci vládnul a spousta hráčů skončila strike outem – právě kvalita na nadhozu byla klíčová pro děj celého střetnutí.

Dohrávku čtvrté směny hráči F-M pojali ve velkém a opět mnohokrát skórovali (celkem čtyři body) – domácí pálkaři trefovali gapy v obraně – v této směně bylo vidět mnoho dlouhých odpalů. Obrana v čele s nadhazovačem dělala olomouckým hráčům velké starosti. Tato teze nebyla platná v poslední směně, kdy se hostujícím Skokanům podařilo dvakrát skórovat. Do dohrávky šesté směny šel na kopec Jan Lýzner (0,2 IP, 4 ER), který vystřídal Schwarze. Klasik dokázal několikrát skórovat a dosáhnul tak mercy rule. Frýdek zvítězil 18:3 a byl výrazně lepší ve všech atributech. Skokani opět mnohokrát chybovali v obraně (4) a odpálili pouze tři dobré odpaly.

Sestava 1. zápase: P – Schwarz P./Lýzner, C – Borůvka J., 1B – Dostál, 2B – Nevrla, 3B – Voják, SS – Schneider, LF – Poledna, CF – Lýzner/Mik, RF – Nastoupil, DH – Mik.


V druhém zápase se představil na kopci Marek Nastoupil (6 IP, 0 ER, 3 SO), který předvedl nejlepší výkon v sezóně. Úvodní směna byla slabší – pole velmi tomuto hráči pomohlo a Skokani šli do útoku. Za Frýdek startoval Kamil Pavelka (2 IP, 7 ER, 31.50 ERA, 1 SO). Big inning hanáčtí hráči zažili hned v úvodu, kdy nasypali soupeři čtyři body. Jednalo se o skvělý vstup do utkání, který tak povzbudil hráče ke skvělým výkonům diametrálně odlišným od úvodního střetnutí. V další směně Marek sám vyoutoval dva hostující hráče a dostával se do skvělé formy. Jakub Voják odpálil single, Jakub Dostál jej stáhnul svým odpalem a olomoucký tým opět bodově odskočil.

Pokud byla úvodní směna big inningem, tak ta třetí byla velkou směnou na druhou. Olomoucká pálka se protočila v tzv. čertově kolečku – Skokani osmkrát skórovali. Martin Schneider odpálil homerun na dva striky a Martin Poledna odpálil dva hity v jedné směně. Hostující kouč vystřídal nadhazovače a na kopec se dostal Šimon Urban (4 IP, 3 ER, 4 SO, 6.75 ERA). Od tohoto inningu se utkání v podstatě dohrávalo za rozhodnutého stavu 13:0. Do poslední směny šel na kopec Jakub Školoudík (1 IP, 0 ER, 1 SO, 0 ERA), který zápas úspěšně zavřel. Olomoucký tým neudělal v zápase žádný error a nadhazovači povolili pouze jediný hit. Hanáčtí pálkaři měli na kontě dvanáct hitů a většina měla dva úspěšné odpaly.

Sestava v 2. zápase: P – Nastoupil/Školoudík, C – Borůvka J., 1B – Dostál, 2B – Nevrla, 3B – Voják, SS – Schneider, LF – Poledna, CF – Lýzner, RF – Schwarz P., DH – Mik.

Remíza byla férovým vyústěním dění na hřišti. V prvním zápase Klasik měl lepšího nadhazovače a po zásluze vyhrál, ve druhém utkání Skokani bojovali jako tým a po zásluze urvali vítězství. Ačkoliv přijelo na zápas pouze jedenáct hráčů a příliš prostoru ke střídání nebylo, tak hanácký celek ukázal, že se s ním musí do dalších sezon počítat. V tabulce jsou Skokani na dělené čtvrté pozici právě s Frýdkem-Místkem.

Poslední hrací víkend hanáčtí hráči vyzvou Wolfs Domažlice na svém stadionu.

Text: Martin Poledna.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "Jako den a noc aneb skokanský víkend ve Frýdku-Místku"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..