Jarní turnaj vyhrál Bruntál

FK Nové Sady - Ilustrační foto.

Tradiční fotbalový turnaj žen na Nových Sadech vyhrály hráčky Bruntálu. I letos přijely soupeřky předních divizních celků, a to právě pozdější vítězky nebo TJ ČSAD Havířov. Potom dorazily týmy z krajských soutěží FK Lužkovice-Želechovice a Kopačky Osek nad Bečvou. Domácí Nové Sady se již tradičně rozdělily na družstva starších a mladších hráček.

Domácí hráčky (starší), které loni bez jediného zaváhání turnaj suverénně vyhrály, skončily letos nečekaně až na 4. místě. Nejenže prohrály s Bruntálem (1:2) a Havířovem (2:4), ale porazily je tentokrát i jejich mladší spoluhráčky (1:4), které zatím na těchto turnajích ještě nikdy ani nebodovaly a letos zaslouženě obsadily krásné 3. místo!

Potrápily nejen své starší kolegyně, ale nejlepšímu celku turnaje – Bruntálu, odolávaly téměř do konce utkání a jediným nešťastně tečovaným míčem do vlastní branky prohrály těsně 0:1. Podobným způsobem v posledních minutách přišly o vítězství s Osekem (1:1), nad Lůžkovicemi vyhrály 2:0.

Domácí fotbalistky si vybojovaly i několik individuálních ocenění, ve starších nastřílela Lexová a Mokrušová stejný počet gólů, a tak se podělily o cenu nejlepší střelkyně turnaje. Nejlepší hráčkou byla vyhlášená Klára Jarošová z Bruntálu. Nejlepší brankářkou turnaje byla mladá Tereza Dorotovičová, která výborně chytala za FK Nové Sady mladší. Talentem turnaje byla vyhlášená, opět jako loni, nadaná Nikola Božičevičová.

Pořadí turnaje:
1. TJ SO Bruntál 14:2 15b.
2. ČSAD Havířov 12:7 12b.
3. FK Nové Sady ml. 7:5 7b.
4. FK Nové Sady st. 14:10 6b.
5. Kopačky Osek 5:11 4b.
6. FK Lužkovice 1:19 0b.

Nejlepší brankařka: Tereza Dorotovičová – FK Nové Sady mladší
Nejlepší hráčka: Klára Jarošová – TJ SO Bruntál
Nejlepší střelkyně: Hana Lexová a Míša Mokrušová – obě FK Nové Sady
Talent turnaje: Nikola Božičevičová – FK Nové Sady.

FK Nové Sady – starší: Pikartová, Vytřísalová, Teindlová, Nováková, Lexová, Mokrušová, Slaninová, Pospíšlilová. Góly: 6x Lexová, 6x Mokrušová, 2x Pospíšilová

FK Nové Sady –mladší: Dorotovičová, Kopečková, Kubová, Hausnerová, Ganiecová, Božičevičová, Hrabalová, Balusová. Góly: 2x Ganiecová, 2x Božičevičová, Kopečková, Hausnerová, Hrabalová

Okomentuj jako první článek "Jarní turnaj vyhrál Bruntál"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..