Jurák zařídil HBC Olomouc bod

V souboji vedoucích týmů oblastní ligy přivítali olomoučtí hokejbalisté dvojnásobného vítěze soutěže Staré Brno. Domácí získali jeden bod za prohru po samostatných nájezdech 5:6.

Brňané již od začátku ukazovali, že přijeli vyhrát. Domácí se ještě nestačili pořádně rozkoukat a ve 2. minutě lovil Změlík míček ze své sítě. Olomouc sice srovnala v oslabení brankou Milana Juráka, do konce první třetiny se však ještě dvakrát prosadili hosté.

Na začátku druhé části inkasovali Hanáci počtvrté a to dokonce při přesilovce. Hra pak byla kouskována množstvím vyloučení. Zlom přišel až v pětadvacáté minutě, kdy pro domácí vykřesal naději Musil. Chvíli po něm se prosadil i Jurák a o minutu a jedenáct vteřin později opět Musil. Olomouc tak během necelých dvou minut srovnala stav.

Třetí třetina se nesla ve znamení snahy obou týmů neinkasovat, a když už to vypadlo na dělbu bodů, udeřili v čase 42:34 hosté.

Hanáci odvolali brankáře a v infarktovém závěru se usadili v útočném pásmu, kde zamkli svého soupeře. Možnost vyrovnat jim darovali hosté, když jejich nikým neatakovaný obránce v pádu úmyslně posunul branku a rozhodčí nařídil trestné střílení. Rozběhl se k němu Petr Tomášek, jenže gól nedal.

Stále však ještě zbývalo 35 sekund základní hrací doby a domácí pokračovali ve hře bez brankáře. Hosté hasili v obraném pásmu a snažili se uhájit těsné vítězství, proti byl však Milan Jurák, který 18 sekund před závěrečným hvizdem od modré prostřelil vše co mu stálo v cestě a vyrovnal na konečných 5:5.

Dramatický zápas tak dospěl až k nájezdům, ve kterých se jako jediný prosadil hráč Brna a hosté si tak odvezli dva body.

HBC Olomouc 2010 – HSK Staré Brno 5:6 (po s. n.) (1:3, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 3:37 Jurák (Musil), 24:32 Musil (Tomášek, Dobrý), 25:49 Jurák (Jašek), 26:20 Musil (Tomášek), 44:42 Jurák (Tinkl, Musil) – 1:21 M.Šmarda, 7:29 M. Šmarda (Trötzmüller), 14:56 L. Šmarda (J. Šmarda, M. Šmarda), 18:51 Řezáč, 42:34 Dmytryszyn (M. Smrž), rozhodující nájezd J. Šmarda. Střely: 31:22. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:2

Olomouc: Změlík – F.Doseděl, Jurák, Příhoda, Sikora, Tinkl, Veselý – Dobrý, Jašek, Horák, Klepáček, Komínek, J.Moser, Musil, Šajna, Tomášek.

Okomentuj jako první článek "Jurák zařídil HBC Olomouc bod"