Kačeři porazili Buldoky. Hynkov se nesešel

Tomáš Brumar (vpravo)

V Okresní hokejové lize jde do tuhého. Začalo play-off. Z původně plánovaných dvou zápasů se však odehrál pouze jeden. Hynkov se nesešel a jejich souboj s Tršicemi se proto nekonal. V druhém semifinále si Kačeři poradili s Buldoky 4:2.

Buldočí okénko

V sobotu krátce po obědě jsme nastoupili k prvnímu zápasu pláj of proti druhému týmu základní části Kačerům. Bodově jsme je nakonec dostihli (oba týmy nasbírali 20 bodů), což je pro nás velký úspěch. Bilanci s Kačery máme letos nepříznivou – ještě jsme je nedokázali porazit. Nicméně v pláj of se hraje o každou branku, a tak předchozí statistiky neplatí. To jsme si dobře uvědomovali i v sobotu a snažili se ze všech sil vyhrát.

Kromě omluvených kluků (trenér pan Smolík+Čolek+Véna+Pavka+Staňa), byl kádr kompletní. Střetl se náš tým s průměrným věkem 37,1 proti dobře věkově i hokejově poskládaným Kačerům (průměr 26,7 let). Show přilákala do hlediště Trunda arény nebývalý počet diváků a divaček. Timur angažoval i svého kameramana, který celý zápas natáčel. Možná bychom se i rádi na některé momenty utkání rádi později podívali.

Hrát se začalo s tím, že rozhodčí apeloval na kecání. „Hrejte a nediskutujte, ať zapískám dobře nebo špatně“ řekl hlavní sudí Adam Kika. Já mu to za nás slíbil, protože jsme si přijeli zahrát hokej. O Kačerech je známo, že mají letos nejtrestanější tým a v minulém zápase měli dokonce 17 vyloučených! Nicméně hned při prvním střídání mi byl odpískán faul za hákování a v čase 4:25 jsme inkasovali první gól mladičkým Rotreklem. Nebylo mi dobře po těle. Soupeř využil přesilovku, při které paradoxně Jaša s Lacou podnikali nebezpečné výpady a málem vstřelili branku. Naštěstí hned vzápětí náš tým vyrovnal a taky z přesilové hry.

V útočné třetině Brumi předložil nádhernou přihrávku Boudovi a ten výtečnou přízemní střelou k levé tyči trefil místo pod vyrážečkou brankáře Kačerů Jirky Zaorala. Skvělé!!! Navíc ještě Brumi nastřelil tyčku. Hrálo se poměrně v tempu a na vyloučené to bylo 2:3 z pohledu domácích Kačerů.

Ve druhé třetině branka nepadla, ale hra se rozkouskovala, díky velkému počtu vyloučení (4:4).

V poslední třetině nám domácí dali na začátku z nevinně vypadající akce branku mladým Čadou a bylo 2:1. A když přidal Michal Frömel za dvě minuty na 3:1, vypadalo to s námi bledě. Buldokům se naskytla příležitost sedm minut před koncem zápasu a hráli jsme přesilovku 5 na 3. Vzali jsme si oddechový čas a domlouvali se. Žova brilantně vyhrál buly posunul kotouč dozadu a po ose Bouda – Brumi, posledně jmenovaný tvrdě vypálil, brankář se štěstím jen stačil vyrazit puk protože oba Žovové fantasticky clonili a já to do odkryté branky už neměl těžké vrátit. Výborná práce všech. Tento stav nám nalil novou sílu a energii do žil. V čase 40:35 rozhodčí nejprve vyloučil El bundu na 2+10 minut za strom soupeři. Musel se o tom radit s lajnovými+Kačery. To neunesl výtečně hrající Brumi a procedil něco o ženských genitáliích. Rozhodčí ho oznámkoval osobním trestem. Museli jsme překopat sestavu a místo dvou vyloučených obránců, šli bránit Albi se Žovou. Avšak poslední slovo měli Kačeři, když minutu před koncem propálil mezi kruhy Burda našeho Změldu Vokouna. Byla to škoda, protože předtím jsme ubránili přesilovku soupeře. Zápas tak skončil 4:2.

Není to vůbec špatná pozice pro odvetu. Pláj of je o každé vstřelené a obdržené brance. Jen se musíme vyvarovat zbytečných vyloučení. To si ostatně říkáme celou sezónu. Dnes jsem byl dvakrát vyloučen já + El bunda + Žova. To je moc a musíme skutečně zlepšit disciplínu.

Před brankou soupeře musíme být víc důrazní, jít do bolestivých soubojů, tečovat střely a dorážet. Tak se hraje PLÁJ OF a jen tak můžeme za týden postoupit.

První hvězdou zápasu byl Brumi a druhou Albi. Oba hýřili aktivitou a byli výborní. Celý tým v sobotu makal a je samozřejmě škoda, že celkovým počtem vyloučení 8:11 (plus dvě desítky), jsme rozdrobili hru a Timur s Pavlem se tolik nedostali na led.

Ivo Háger

8 Komentáře v článku "Kačeři porazili Buldoky. Hynkov se nesešel"

1. Hoši třetí gól Kačerů vstřelil Martin Šenk a ne Michal Fromel. A ještě bych chtěl dodat že vy buldoci jste taky rádiradili panu rozhodčímu. Škoda té druhé třetiny ta byla špatná ze strany rozhodčích a kompenzoval každej faul jak od nás tak od vás.

2. Díky za upřesnění. Střelce třetí branky jsem napsal podle oficiálního zápisu. Kačery jménem zas tak dobře neznám. A s rozhodčím Kikou jsme prakticky debatovali jen jednou a to, když hráč Kačerů odjel z trestné lavice, kde měl odložený trest. Rozhodčí to uznal, ale nic s tím neudělal. Je to prostě nesportovní a ten Kačer to moc dobře ví.
    Ale to je teď jedno. Nebrečíme, protože jste zkrátka zaslouženě vyhráli. Za týden si to rozdáme znovu a pak se uvidí.

3. V dovednostních disciplínách jsme jasně kralovali my Buldoci. Tyčku jsme trefili hned dvakrát! A co vy, he? Ale vážně, zítra pošlu dálnopis prezidentovi naší ligy, že chceme extraligového sudího Milana Mináře nebo aspoň dva hlavní a jednoho brankového za vaši kasu. Hi hi.

4. A ještě chlapci „Mocní Kačeři“ , běžte v pátek pařit do hospody a v sobotu s manželkama na ples a vraťte se nad ránem. My totiž ve středu nastupujeme na „bázu“ a do jídelníčku zařazujeme tatarák…