Kadet Wagner skončil v Náměšti čtvrtý

Druhý závod letošní cyklokrosové sezóny TOI TOI Cup pro mládežnické kategorie a 1. závod Českého poháru masters přivítal sluncem prosvícený krásný přírodní areál amfiteátru v Náměšti na Hané. Ředitel závodu Roman Brandýs a stavitel trati Emil Hekele vsadili na stavbu tradičního cyklokrosového prostředí, kde mimo přírodních travnatých i asfaltových úseků se značným převýšením nechyběl ani atraktivní můstek pro křížení tratí a padesátimetrový výběh. Tato varianta se jim vyplatila a sklidili uznání z řad závodníků, ale především trenérů za skvěle připravenou a precizně vytyčenou bezpečnou 2,5 km dlouhou trať.

Náměšťský cyklokros měl ještě jeden primát, kdy v jeden den se na start postavilo nejvíc kategorií v historii a to počínaje od nejmladších žáků až po cyklokrosaře pokročilého věku masters. Dohromady tedy pořadatelé rozdělili rovný tucet sad pohárů pro jednotlivé věkové ročníky. Samozřejmostí bylo zařazení nejsledovanější kategorie Elite. I přes to, že se jednalo o podnik mimo český pohár, sešla na startu třicítka hodně kvalitních cyklokrosařů.

Zvítězil reprezentant Ondřej Bambula před svým oddílovým kolegou Michalem Borošem z ČEZ Cyklo teamu Tábor. Třetí dojel vítěz loňského TOI TOI Cupu Vladimír Kyzivát z Mladé Boleslavi, čtvrtý znojemský Vojtěch Nipl a pátá příčka patřila medailistovi z mistrovství světa Tomáši Paprstkovi. Z domácích závodníků MAPEI Cyklo Kaňkovský závod perfektně vyšel čtvrtému kadetu Jakubovi Wagnerovi, osmé příčky obsadili žák Pavel Bittner i junior Michal Brázda, devátá dojela žena Veronika Bláhová a do desítky se vešel i junior Jiří Petruš.

Okomentuj jako první článek "Kadet Wagner skončil v Náměšti čtvrtý"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..