Kanonádu Zory řídila Fabíková

Jana Spíchalová (vpravo)

Olomoucké házenkářky si mohou zlehka oddechnout. Zvládly důležité utkání se Slavií. V opačném případě by se jejich šance na postup do play-off dost snížily. Proti úřadujícímu mistrovi však ukázaly, že vypjaté duely dokážou vyhrát.

„Jednoduché to nebylo. Hlavně před zápasem, protože jsme strašně moc všechny chtěly. Měla jsem obavy, že budeme přemotivované a nebude se nám dařit. Vycházela nám však obrana a dávaly jsme rychlé góly a tím jim utekly,“ řekla Jana Spíchalová.

Olomoucké házenkářky se na rychlé kontry v minulých duelech příliš spolehnout nemohly. Proti Slavii to ale byla jejich velká zbraň. „Obrana fungovala, Bára Raníková chytala fantasticky a celý tým běhal. To pak jde najednou hladce,“ pokračovala hráčka DHK.

Zora úřadovala od prvních minut a předvedla pořádnou kanonádu, když hostům nasázela dvaačtyřicet branek. „My jsme potřebovaly vyhrát, jinak to už snad ani nešlo,“ podotkla velká opora domácích Lucie Fabíková.

Lucie Fabíková (uprostřed)

Ta naskočila do utkání po takřka třítýdenní pauze a absolvovaném pouze jediném tréninku. Na jejím výkonu to však nebylo znát. „Po dlouhé době jsme začaly hrát hned o začátku s velkou chutí. Většinou než jsme se probraly, tak jsme prohrávaly o hodně branek a to se blbě dohání,“ uvedla Fabíková, která dala Slavii osm gólů. „Lucka je pro mančaft strašně prospěšná. Kdyby byla zdravá již minulý týden a hrála v Mostě, tak by výsledek vypadal asi jinak, ale na kdyby se bohužel nehraje. Ona je pro nás velmi platná hráčka,“ doplnil trenér DHK Zora Olomouc Libor Malínek.

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Kanonádu Zory řídila Fabíková"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..