Kickbox

Komerční sdělení – Chcete vypracovat svoji postavu, shodit nějaký ten kilogram váhy, který máte na víc nebo například pořádně zapracovat na fyzičce a nevíte jak přesně na to jít? Jednou z možností, jak obsáhnout všechny tyto věci “na ráz”, je zkusit například kickbox. Řada lidí se mylně domnívá, že je nebezpečný. Tento dynamický sport se však dá trénovat jen pro radost či kvůli tvarování těla. Jen ti soutěživější se pak mohou připravovat pro účast na “ostrých” závodech.

Není moc aktivit, které dokáží posílit komplexně svaly celého organismu, zlepšit kondici a pohybovou koordinaci vašeho těla. Proto je dobré vyzkoušet kombinaci aerobiku a velmi intenzivního tréninku v posilovně či na hodinách kickboxu. Zavrhovat by ho neměla ani ta něžnější polovina lidstva. Je to sice zdánlivě velmi neženská aktivita, ale pro dynamické typy toužící po kondici není snad lepší sport.

Kickbox je bojový sport, ve kterém je dovoleno používat jak kopy, tak i boxerské údery. Vznikl někdy v šedesátých až sedmdesátých letech minulého století. Stejně jako v boxu i v kickbox má několik světových asociací, jenž sdružují nejlepší zápasníky současnosti.

V České republice se kickbox výrazněji “přihlásil” o slovo až po Sametové revoluci v roce 1989. Za mezník se dá považovat rok 1992, kdy byl založen Český svaz fullcontactu a ostatních bojových umění. Dá se říci, že tento rok byl pro kontaktní sporty zaslíbený, protože rovněž vznikly i další národní organizace jako Česká amatérská asociace kickboxu nebo Česká asociace thajského boxu.

Každoročně se u nás koná plno velmi dobře obsazených turnajů. Důkazem budiž i to, že hlavní město hostilo v letech 1996 a v roce 2000 mistrovství světa ve sportovním kickboxingu. Česká republika má i své světové šampióny. Jedním z nich je například v rámci asociace WKA Pavel Hennrich, který slavil loni v německém Karlsruhe, kde ve váhové kategorii do osmdesáti kilogramů nenašel tento kickboxér konkurenci.

Okomentuj jako první článek "Kickbox"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..