Klukům fandím. Ukázali svoji sílu, říká Sedlář

Hokejový brankář Dalibor Sedlář působí v Olomouci již několik let. Letošní ročník byl ale pro zlínského odchovance hodně specifický. „Když jsem začal chytat, tak jsem se zranil,“ říká třiadvacetiletý gólman, kterého Mora uvolnila do druholigového Prostějova.

Sezona byla pro vás hodně zvláštní. Prakticky její půlku jste nechytal.
Když jenom trénuješ a chodíš se dívat na hokej, tak si připadáš spíš jako fanoušek. Proto jsem jednu dobu neměl z hokeje takovou radost. Po letní přípravě jsem do prosince odchytal pouze tři zápasy.

Jak jste to prožíval?
Přemýšlel jsem co dál. Naštěstí přišla možnost jezdit do Prostějova. Celkem mě to překvapilo, protože týmu se dařilo a říkal jsem si, proč by chtěli dalšího gólmana. Nakonec to ale dopadlo pro mě dobře. Jsem rád, že jsem tam mohl chytat.

Jenže pak jste se zranil…
Pořádně jsem nebyl nikdy zraněný. Ale je pravda, že v deváté třídě mi doktor předpověděl velké problémy s koleny. To se bohužel potvrdilo. Za poslední dva roky jsem byl na třech operacích a možná ještě půjdu znovu pod nůž, protože v jednom koleně mám urvaný křížový vaz.

A s tím jste chytal v play-off druhé ligy?
No, ono to u gólmanů až tak nevadí. Možná teda na operací nepůjdu. (smích) Ne vážně. Je pravda, že za poslední roky toho bylo dost. Navíc v posledním kole základní části jsem si natrhl tříslo, ale díky doktorům jsem byl na zápasy s Přerovem připravený. Za to jim patří velký dík. Jeden den jsem chodil po doktorech a druhý den chytal.

V kabině Jestřábů bylo hodně hráčů, kteří nastupovali v HC Olomouce…
Byla tam pohoda a skvělá parta. Je pravda, že moc nových kluků jsem tam nepoznal. (smích)

Není vyřazení ve čtvrtfinále příliš brzké?
Poskládal se tam výborný tým a vyřazení pro mě bylo strašné zklamání. První zápas byl Přerov trochu lepší. Ve druhé jsme pustili vyhraný zápas. Dvacet vteřin před koncem dostaneme v přesilovce vyrovnávací gól. Nájezdy pak byly už kdo z koho.

Co říkáte na atmosféru při sérii?
Úžasná. Lidi vytvořili parádní hokejové prostředí.

Kvůli zranění jste již v tomto ročníku skončil. Sledujete jak si vede Mora v play-off?
Jistě. Klukům fandím. Mají to hodně těžké, ale ve čtvrtém zápase ukázali svoji sílu.

Zůstanete příští sezonu v Olomouci nebo Prostějově?
Na konci dubna mi končí smlouva v Olomouci, pak budu řešit co dál. Mám sice nějaké nabídky z druhé ligy, ale je ještě příliš brzy.

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Klukům fandím. Ukázali svoji sílu, říká Sedlář"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..