Mora udělala v boji o třetí místo v tabulce důležitý krok. V 41. kole první hokejové ligy porazila Havlíčkův Brod 3:1.

První branky se dočkali diváci na olomouckém stadionu brzy. Po 77 vteřinách rozradostnil tribuny Haluza.

Hosté měli následně dvě minuty přesilovku 5:3, kterou však Kohouti s nasazením všech sil ubránili. Když už to vypadalo, že zvládnou i následné oslabení o jednoho muže, tak smolně inkasovali.

Vedení Moře vrátil po necelé minutě veterán Černý, kterého našel zcela volného před brankou Polodna a olomoucký kanonýr se nemýlil.

I ve druhé třetině byli domácí lepším týmem. Svoji převahu ale nedokázali přetavit ve střelecký úspěch. Konečnou podobu skóre dal v poslední minutě zápasu svým druhým gólem Černý.

„Jsme spokojeni jak s předvedenou hrou, tak i s výsledkem. Havlíčkův Brod je hodně kvalitní tým a dneska to potvrdil. Hokej se musel divákům líbit, hráčům se nedá skoro nic vytknout. Možná jedinou kaňkou je, že jsme spoustu dalších šancí neproměnili,“ řekl Jan Tomajko, trenér HC Olomouc.

Kam dál: Benzín táhne Kohouty

HC Olomouc – HC Rebel Havlíčkův Brod 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Haluza, 10. Černý (Polodna, Šedivý), 60. Brančík – 9. Zohorna. Rozhodčí: Kubičík – Goňa, Obadal. Vyloučení: 6:6. Navíc Morava (HB) 10 minut nesportovních chování. Využití: 0:1.

Olomouc: Žigárdy – Tesařík, Vyrůbalík, Bartoň, Mikel, Lhotský, Ondrušek, Koma, Nedbálek – Pekr, Ministr, Řípa – Hlinka, Domin, Haluza – Šedivý, Černý, Polodna – Meidl, Brančík, Kolouch. Trenéři Petr Fiala a Jan Tomajko.

Havlíčkův Brod: Slipčenko – Vošmik, Šenkeřík, Sova, Morava, Krejčí, Pavlík – V. Meidl, Zábranský, Endál – Holec, Knotek, Vondráček – Švaňhal, Stromko, Zohorna – Szabo, Fiedler, Štěpánek.