Kohouti zničili Hradec během první třetiny

Parádní úvodní třetinu předvedli hokejisté HC Olomouc v 38. kole první ligy. V přímém souboji o čtvrtou příčku v tabulce na svého soupeře z Hradce Králové vlétli ve velkém stylu.

HC Olomouc – HC VCES Hradec Králové 5:1 (4:1, 0:0, 1:0)

Po šedesáti vteřinách trefil Haluza tyčku. V osmé minutě byl sám před hostujícím brankářem Pekr, ale Luňák ho vychytal. Dlouho již však čisté konto neudržel. V 11. minutě Černý poslal nádherný pas z rohu na Mikela, který blafákem do backhandu poslal Moru do vedení.

Další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejprve vyškolila Hradeckou defenzívu dvojice Ministr s Pekrem, kteří ukázali, jak naložit s přečíslením dva na jednoho. První jmenovaný nahrával. Druhý se nemýlil. O pouhých 18 vteřin později to bylo už 3:0. Nenápadné nahození Janáčka skončilo v síti.

Čtvrtý zásah přidal Meidl. Hosté v tu chvíli vypadli na ručník. Částečně se oklepali v 19. minutě, kdy snížil Volráb.

Druhá třetina žádné střelecké dostihy nenabídla. Velkou šanci změnit to, měli hradečtí při dvouminutové přesilovce 5:3. Kohouti však výborně bránili, a když už nějaká střela prošla, tak zasáhl Prusek.

Změnu skóre přinesla až 54. minuta. Pátý gól Hanáků zařídil při přesilovce Brančík.

„Jsme rádi, že jsme porazili kvalitního soupeře. V první třetině nám tam padly čtyři branky, ale nemyslím si, že bychom hráli lépe než proti Jihlavě. Nyní nás čeká doma Znojmo a určitě ho chceme porazit,“ řekl trenér HC Olomouc Petr Fiala.

Branky a nahrávky: 11. Mikel (Černý, Hlinka), 12. Pekr (Ministr, Bartoň), 12. Janáček, 17. Meidl (Brančík), 54. Brančík (Koma, Tesařík) – 19. Volráb (Koudelka, Hendrich). Rozhodčí: Florian – Klein, Chocholouš. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 1107.

Olomouc: Prusek – Tesařík, Bartoň, Mikel, Janáček , Lhotský, Koma, Staněk – Pekr, Ministr, Vyrůbalík – Kucharczyk, Domin, Haluza – Hlinka, Černý, Řípa – Meidl, Brančík, Ondrušek. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.

Hradec Králové: Luňák – Křetínský, Čáp, Hendrich, Klement, Červený, Chmelíř, Horák, Wágner – Kubica, Roubík, Čermák – Jindřich, Koudelka, Volráb – Hruška J., Kadlec, Budínský – Moskal, Berger, Pulpán. Trenér Jiří Mička.

Okomentuj jako první článek "Kohouti zničili Hradec během první třetiny"