Králík poletí do Detroitu

Před startem nové sezony si šéftrenér svazu Slavomír Lener kladl za cíl, aby všechny reprezentační výběry postupně aspoň jednou absolvovaly zápasovou prověrku v zámoří. Povedlo se. Jako první podstoupila test dvacítka, nyní přichází na řadu výběr osmnáctiletých. Svěřenci trenérů Šolce a Hostáka zvládli velmi dobře srpnový Memoriál Ivana Hlinky v Břeclavi, teď je čeká cesta do amerického Detroitu, kde nastoupí proti o něco starším hokejistům NAHL. V nominaci je i útočník HC Olomouc Lukáš Králík.

Výběr osmnáctiletých čeká v Detoitu porce pěti utkání v rychlém sledu za sebou, poté se tým sejde o Vánocích, kdy vyrazí na tradiční klání do Švýcarska. „Půjde o těžkou zkoušku po všech stránkách,“ říká hlavní kouč Jiří Šolc.

Nominace reprezentační osmnáctky na utkání ve Spojených státech proti týmům dvacetiletých NAHL (9. – 18. listopadu 2010, Detroit):
Brankáři:
Jaroslav Pavelka (Hradec Králové), David Honzík (Victoriaville, QMJHL, jen na zápasy v USA), Jakub Langhammer (Pardubice, jen na soustředění před odletem), Pavel Bílek (Sparta Praha, jen na soustředění před odletem), Jiří Sýkora (Kladno, jen na soustředění před odletem).
Obránci: Petr Šidlík, Vojtěch Zadražil (oba Jihlava), Tomáš Kvapil (Lulea, Švédsko), Tomáš Pavelka (Vítkovice), Lukáš Kříž (Č. Budějovice), Jakub Slavík (Plzeň), Ondřej Starý (Pardubice).
Útočníci: Michal Švihálek, Tomáš Rousek (oba Č. Budějovice), Matej Beran (Lulea, Švédsko), Lukáš Králík (Olomouc), Radek Faksa (Třinec), Jakub Matai (Litvínov), Tomáš Hertl, Václav Tomek (oba Slavia Praha), Zdeněk Doležal, Ondřej Hampl (oba Sparta Praha), Tomáš Hyka, Jakub Frolík (oba Ml. Boleslav), Petr Koblasa (K. Vary). Trenéři Jiří Šolc a Martin Hosták.

Okomentuj jako první článek "Králík poletí do Detroitu"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..