Kubáček: Začátky druhých poločasů máme špatné

Opora STM Olomouc Michal KubáčekMichal Kubáček v zápase proti Napajedlům.

Již rok a půl sedí házenkář Michal Kubáček na pomyslných dvou židlích. V žádném případě však neplatí, že by to znamenalo dvojnásobný odpočinek. Naopak. Každý víkend má dva zápasy a v náročném programu jen těžko hledá čas na regeneraci. Nastupuje za prvoligový Šumperk a zároveň o soutěž níž v Olomouci. „Nejhorší to je druhý den po utkáních. Pondělky mám většinou hodně krušné,“ řekl Kubáček s úsměvem.

Opoře STM tak přijde vhod více než dvouměsíční zápasová pauza, která nyní házenkáře čeká. „Neměl jsem ideální letní přípravu, takže jsem ke konci podzimní části už pomalu neměl z čeho brát,“ uvedl osmadvacetiletý hráč.

Posledním letošním mistrovským zápasem pro něj byl druholigový duel proti Napajedlům, který Stavomontáže zvládly a zvítězily 25:24 a díky tomu snížily svou ztrátu na čelo tabulky na tři body. O výhru se však musely strachovat až do konce. „Trochu jsme zaspali nástup do druhého půle. Začátky druhých poločasů máme špatné,“ podotkl Kubáček s tím, že ke konci toho už měl plné zuby, a proto střídal do obrany. Není se čemu divit, protože dopoledne odehrál zápas za Šumperk při kterém strávil na palubovce zhruba čtyřicet minut. Potom následoval rychlý přesun do Olomouce.

I díky jeho výkonům daly Stavomontáře zapomenout na první kola, ve kterých se trápily. Poslední zápasy jim vyšly na jedničku. Čtyřikrát po sobě zvítězily. Nezastavily je ani první dva celky. „Nepovedl se nám úvod soutěže. Mrzí zejména zbytečná domácí remíza s béčkem Přerova, které je desáté. Chvilku trvalo než jsme se rozjeli. Závěr roku byl už dobrý,“ uzavřel Kubáček.

[pe2-gallery album=“aHR0cDovL3BpY2FzYXdlYi5nb29nbGUuY29tL2RhdGEvZmVlZC9iYXNlL3VzZXIvaXZvLm9wbGV0YWwvYWxidW1pZC81Njg0OTI2NjU4MDc3ODQ2MzA1P2FsdD1yc3MmYW1wO2hsPWVuX1VTJmtpbmQ9cGhvdG8=“]