Kulíšková: Soupeřka si o mě zlomila tři nehty

O víkendu se v v hale Zory odehrál turnaj juniorských reprezentací. Proti původnímu plánu chyběly vinou nepřízně počasí Rumunky, český výběr ale nemusel litovat. Znamenalo topro něj další utkání s elitními Dánkami navíc, které pro ně bylo tvrdou školou té nejlepší světové házené. Spoustu poznatků si odnesla i jediná hráčka Zory v dresu reprezentace Andrea Kulíšková (*1992), která se na postu pivota doslova musela rvát se silnějšími soupeřkami. Kromě nových podnětů si ale odnesla i krvavý šrám táhnoucí se od pravého oka až ke krku. „Soupeřka si o mě zlomila tři nehty,“ smála se talentovaná juniorka.

Na olomouckém turnaji jste nakonec skončily po třech porážkách až třetí, jak byste jej hodnotila?

Myslím, že se teprve začínáme sehrávat, zvykáme si na nový systém a musíme začít od začátku a bojovat. I když jsme prohrávaly, tak si myslím, že tam byly okamžiky, kdy jsme hrály hodně dobře a postupem času se to určitě změní a nebudeme prohrávat.

Takže si odnesete především pozitivní zkušenosti?

Je špatné, že jsme prohrály, ale je to špičkový tým a v prvním utkání jsme s nimi drželi pětačtyřicet minut krok. Myslím, že to bylo docela dobré.

Na pivotu jste se musela s vyššími Dánkami hodně prát. Bylo to tvrdé?

Hlavně byly silnější, cítila jsem se tam jak hadr na holi. Bylo to těžké, nemám zrovna postavu nějakého obra (smích), ale musím se snažit posilovat, abych mohla proti takovým týmům hrát a udržet se na nohách.

V čem je podle vás největší rozdíl mezi vámi a dánským družstvem?

Určitě to je ta síla, myslím, že náš tým na tom není silově až tak dobře, ale to se teď bude měnit. Všechny se budeme snažit zesílit a posunout se dopředu. Dánky spolu hrají už velmi dlouho a jsou na sebe zvyklé.

A ten šrám na tváři máte z prvního utkání?

Ano, soupeřka si o mě zlomila tři nehty. (smích)

Očima trenéra Michala Červenky

Andrea mě zaujala v prvním zápase s Dánskem, který byl z naší strany 45 minut dobře defenzivně veden a patřila mezi vůdčí obranné osobnosti a na to u ní nejsme vždy zvyklí. Jednoznačně své místo v sestavě potvrdila.

Při té příležitosti mě mrzí, že jsem nemohl postavit zbývající dvě olomoucké hráčky, protože Tereza Kubáčková i Míša Ždánská by nám velice pomohly.

Okomentuj jako první článek "Kulíšková: Soupeřka si o mě zlomila tři nehty"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..