Lutín ubránil černovírské střelce

Ve 13. kole I.B třídy na sebe narazili tradiční soupeři z Lutína a Černovíra. Po dlouhé době přijeli hosté v jasné úloze favorita. Tu však nezvládli, když zásluhou dvou vlastních hrubic, urputné obrany a stoprocentní střelby v podání domácích prohráli 2:1.

Domácí od začátku vsadili na defenzivu, zahustili vlastní polovinu hřiště a snažili se nepouštět hosty do jejich smrtících kombinací.  Přesto se hned v 5. minutě perfektně uvolnil u postranní čáry Láner, potáhnul míč k vápnu, avšak jeho jedovatou střelu vytěsnil zpod břevna Skoumal na rohový kop.

Hosté se prosazovali velmi těžko, přesto to byli oni, kdo měl první gólovou příležitost. Šubrt si u rohového praporku pohrál s domácím bekem, střílenou přihrávkou vyzval na malém vápně ke skórování Brože, ale jeho teč pouze o centimetry minula vzdálenější tyč domácí svatyně. Lutín vůbec nešetřil důrazem, což potvrdil v 19. minutě, kdy zastavil jen za cenu faulu na hranici vápna užuž unikajícího Petrů, ale Blahova střela z následujícího trestného kopu se mezi tři tyče nevešla.

Ve 22. minutě udeřilo ku překvapení všech na druhé straně. Po nenápadné akci zapomněla hostující obrana na nabíhajícího Wankeho, který sám proti Sedlářovi nezaváhal – 1:0.

Domácí od těchto chvil ještě přitvrdili v defenzivě a chvílemi se na hřišti slušně jiskřilo, i zásluhou velmi slabého hlavního sudího. Přesto, že měli hosté územní převahu, k zakončení je domácí nepouštěli a využívali každou příležitost ke kouskování hry a zdržování. Až v závěru poločasu si hosté našli dvakrát cestu k  nebezpečnějšímu zakončení.

Nejprve si tři minuty před koncem poločasu na rohový kop Blahy naskočil nejvýše Judas, ale jeho hlavička mířila pouze doprostřed domácí branky, aby minutu na to Petrů zopakoval jako přes kopírák akci Lánera z úvodu zápasu, ale jeho přízemní střela skončila vedle branky Skoumala.

Ve druhé půli se očekával tlak hostů, jenže ti hned v 50. minutě vymysleli hrubici v obraně. Domácí vyslali do vápna Slovanu nákop na nikoho, Sedlář se nedomluvil s Navrátilem, ten míč zcela osamocen odhlavičkoval pouze na dvacet metrů, kde se do něj opřel domácí enfant terrible Blechta a holení přeloboval na penaltě stojícího Sedláře – 2:0.

Od této chvíle domácí zcela rezignovali na jakoukoliv snahu o útok a soustředili se na zdržování, kouskování a odkopávání balónu kamkoliv, hlavně co nejdál. Hosté sice měli drtivou územní převahu, zahrávali nepočítaně rohů a trestných kopů, ale domácí obrana s vypětím všech sil a zásluhou nepřesností hostujících hráčů odolávala a co prošlo, jistil Skoumal.

Až v poslední desetiminutovce se začali hosté více prosazovat. Nejprve natáhnul z 25 metrů Blaha, ale domácí gólman byl na místě. V 84. minutě se parádně do míče opřel z dálky Šubrt, ale Skoumal se vyznamenal a míč směřující do šibenice bravurně vytáhnul na rohový kop. Do následného přetaženého rohu se parádně položil Blaha, ale Skoumal opět perfektně vykopnul na další roh. Hosté se dočkali až v 87. minutě, když faul na pronikajícího Lánera potrestal přesnou střelou o tyč Blaha – 2:1. V závěru už domácí s vypětím všech sil vítězství udrželi a doslova tak ukopali s favoritem nečekané, o to však cennější, tři body.

Sigma Lutín – Slovan Černovír 2:1 (1:0)

Branky: 22. Wanke, 50. Blechta – 87. Blaha

Sigma Lutín: Skoumal – Šnejdar, Bokůvka (K), Korenný, Švéda, Chrást, Gallik, Blechta, Šenkyřík (67. Vejmola), Kachtík, Wanke (63. Danyi).

Slovan Černovír: Sedlář – Murárik, Géc, Judas, Vyroubal (60. Havelka) – Brož (46. Navrátil), Petrů, Blaha, Láner – Šubrt, Novotný(65. Jan Špička).

Autor: Lukáš Sedláček

[pe2-gallery album=“aHR0cDovL3BpY2FzYXdlYi5nb29nbGUuY29tL2RhdGEvZmVlZC9iYXNlL3VzZXIvaXZvLm9wbGV0YWwvYWxidW1pZC81NjcwMDU1MDY5MTA4NjE4NDgxP2FsdD1yc3MmYW1wO2hsPWVuX1VTJmtpbmQ9cGhvdG8=“]

Okomentuj jako první článek "Lutín ubránil černovírské střelce"