Malí atleti budou bojovat o zlatý poklad

Atletický klub Olomouc přichystal pro předškoláky a žáky do 5. tříd z Olomoucka třídílný seriál závodů. Ti, kteří dokáží zvítězit ve všech třech kolech Nestlé Dětské zlaté ligy, vyhrají podíl na „zlatém pokladu“. Tím bude skutečný pytel zlatých čokoládových mincí od Nestlé.

Seriál závodů bude mít tři části a uskuteční se v dubnu a květnu letošního roku. Každý závod bude otevřen všem dětem z Olomouce od předškolního věku do páté třídy. Disciplíny vybrané do Nestlé Dětské zlaté ligy jsou běh na 60m (předškoláci běh na 30m), skok daleký (z místa odrazu), hod míčkem, překážková dráha a vytrvalostní běh, tedy objektivně změřitelné disciplíny. Děti budou rozděleny na dívky a chlapce do osmi kategorií dle ročníků narození, tedy 1998-1999, 2000-2001, 2002-2003, 2004 a mladší.

„Chceme nabídnout všem dětem z Olomouce a blízkého okolí, aby si vyzkoušely atletické discipliny a případně se staly členy našeho klubu. Doufáme, že boj o zlatý poklad bude velké lákadlo a předpokládáme velkou účast,“ vysvětlil ředitel závodu a atletický trenér David Uhlíř.

Každé dítě absolvuje všechny vypsané disciplíny, tedy formou víceboje a výkony budou převedeny na body. První tři děti, které budou mít nejvíc bodů v každém závodu v rámci své kategorie, budou vyhodnoceny a obdrží medaile. Všechny zúčastněné děti získají v každém kole sladkou odměnu. Ve finále pak obdrží na památku svých sportovních výkonů tričko.
„Ti kteří dokáží zvítězit ve všech třech kolech Nestlé Dětské zlaté ligy vyhrají podíl na zlatém pokladu, což bude všechny kola prezentovaná sladká dělitelná cena – pytel čokoládových penízků Nestlé, tak jako slavní atleti v Golden league a později v Diamantové lize,“ doplnil David Uhlíř.

Termíny jednotlivých závodů Nestlé Dětské zlaté ligy:
1. kolo 26.4.2011 od 15:30 hodin
2. kolo 09.5.2011 od 15:30 hodin
Finále 23.5.2011 od 15:30 hodin

Okomentuj jako první článek "Malí atleti budou bojovat o zlatý poklad"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..