Malínek: Takto se nedá hrát

Házenkářky Zory si komplikují boj o postup do play-off. S papírově slabším soupeřem HK Danlog Partizánske dokázaly před svými fanoušky uhrát jen remízu 35:35, i když v poločase vedly o šest branek.

V první třicetiminutovce se Zora výrazně odrazila ke dvěma bodům, proti rychlým, ale subtilnějším hráčkám soupeře, se dokázala solidně prosazovat v útoku, kde vycházely kombinace na střelbu ze spojek i z pivota i rychlé útoky. „Musím říct, že v první půlce se plnily hlavně v útočné fázi ty věci, které měly a dvaadvacet branek byla dobrá úspěšnost. Ani v prvním poločase však nešlapala obrana, i když jsme se na ni připravovali,“ všiml si trenér DHK Zora Olomouc Libor Malínek.

Pokud v prvním poločase mohli být domácí fanoušci spokojení, po přestávce nemohli vyjít z údivu. Místo navyšování skóre se začal rozdíl mezi oběma celky snižovat a psychicky nalomený soupeř rychle zvednul svěšená ramena. Pravá spojka Minarčíková překvapovala přesnými střelami z obrovské dálky, ještě větší problémy však měla obrana Zory s Klaudií Michnovou, která jim nakonec nastřílela 12 branek. „O přestávce jsme si řekli, že zápas není ztracený. Řekli jsme si, co změníme v obraně a v útoku jsme se začali prosazovat pohotovějším zakončením. Navzdory rozdílu v tabulce jsme přijeli podat co nejlepší výkon a díky výkonu všech hráček, které tahala naše líderka Klaudie Michnová, jsme dokázali nečekaně získat bod,“ těšilo trenéra hostů Slavomíra Vargu.

Nemuselo však zůstat jen u jednoho bodu, Dámy definitivně přišly o náskok deset minut před koncem a Partizánske mělo za stavu 30:31 tři nebráněné náskoky z brankoviště. „Tam byl klíčový moment z naší strany, kdy jsme nejdřív zahodili velmi dobrou pozici z křídla a dvě z brankoviště z postu pivota, kdy nás vychytala brankářka Raníková. Místo o dva góly jsme dostali z brejku gól a šel do vedení soupeř,“ dobře věděl Slavomír Varga.

Zora se nakonec musí smířit s bodem, i když dobře ví, že ji ztráta může stát v konečném účtování i pozici v play-off. „Jsem zklamán. Chtěli jsme vyhrát, umístění v tabulce i domácí prostředí nám k tomu velelo, abychom Partizánske porazili. To se bohužel nestalo a bod je ztráta,“ měl jasno Libor Malínek a pojmenoval problémy svého týmu: „O přestávce jsme si řekli, že musíme zlepšit obranu, bohužel ale kývou hlavou v šatně, přijdou na hřiště a dělají pravý opak. To je úplně zarážející, jak takové zkušené hráčky mohou takové chyby udělat. Vyzdvihnout mohu jen Alenu Vocilkovou, která začala ve druhé půlce v obraně šlapat, ale nikdo se k ní nepřidal. To byla Fabíková, Severová, zkrátka levá strana byla děravá a holky nebyly ochotné bránit. To takto nelze, házená se hraje jak na góly, tak i na obranu a tohle hráčky nesplnily. Vůbec nás tentokrát nepodržely brankařky, až na ten dvojzákrok Báry Raníkové. Co šlo na bránu, tak tam pomalu spadlo, ať to bylo z lajny, nebo z patnácti metrů. Pětatřicet branek je strašně moc a jsem zklamaný hlavně obranou a je to pro nás opravdu ztráta,“ kroutil hlavou olomoucký kouč.

Dámy zůstaly v tabulce na sedmém místě, na svého konkurenta z Písku však mají náskok pouhé dva body, navíc před sebou mají těžký los v podobě výjezdu do Šaly a domácího utkání s Michalovcemi. „Musíme rychle zapomenout, máme zápas se Šalou a musíme získat bod ztracený na hřišti soupeřů. Nesmíme dávat hlavu dolů, to nelze, musíme se dívat dopředu, jeden zápas nedělá celou soutěž a nikde není psané, že ten bod ze Šaly nemůžeme dovézt. Musíme se  z toho ponaučit a nebudu šetřit kritikou na adresu konkrétních hráček, protože tak se nedá hrát,“ uzavřel nespokojený olomoucký kouč.

Okomentuj jako první článek "Malínek: Takto se nedá hrát"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..