Máme mnohem větší potenciál, říká kouč florbalistek

Olomoucké florbalistky sice nepostoupily do play-off, sezona jim však zdaleka nekončí. O víkendu jim začíná boj o udržení. „Nevyšla nám první půlka sezony kdy si potřeboval tým sednout,“ říká kouč FBS Olomouc Zdeněk Cholek. Jeho svěřenkyně zahájí skupinu play-down v sobotu ve 20 hodin proti Trutnovu.

Chyběl vám pouze bod a postoupili byste do play-off. Poslední utkání v Liberci jste ale prohráli 3:15.
Je to veliké zklamání. Play-off jsme si neprohráli teď o víkendu, ale předtím. V zápase s Děkankou jsme vedli a byli jsme lepší. Bohužel kolaps v poslední třetině rozhodl o tom, že hrajeme o udržení. Je to škoda. Kádr i herně jsme lepší než Děkanka.

S devátým místem tedy nejste vůbec spokojení?
Máme mnohem větší potenciál. Nevyšla nám ale první půlka sezony kdy si potřeboval tým sednout, protože přišly nové hráčky. Navíc jsme změnili systém a některé hráčky nebyly na soustředění, takže chvilku trvalo než se všechno urovnalo. Body pak chyběly.

O víkendu startuje play-down. O sestupu asi nepřemýšlíte…
Jasným cílem je udržet Extraligu. Hlavně je důležité, abychom se psychicky oklepali z toho, že jsme se nedostali do play-off a soustředili se na utkání, která přijdou. Musíme být plně koncentrovaní a potvrdit extraligovou příslušnost. Cílem je co nejrychleji rozhodnout, aby byl klid a mohli jsme dát šanci i nadějným mladým hráčkám. Některé juniorky ještě nedostaly tolik příležitostí v ženách a tyhle zápasy by pro ně mohly být zajímavé.

Jak jste na tom zdravotně před bojem o záchranu?
Dobře, spíš je otázkou, co udělá nahuštěný program. Zápasů je strašně moc za sebou. Nejsem si jistý, že budeme v plné sestavě na každé utkání.

Body ze základní části se nepočítají. Tím je FBS hodně znevýhodněný…
Trutnov má šanci se udržet, přestože měl na nás velkou bodovou ztrátu, ale o téhle věci jsem vůbec nepřemýšlel, do poslední chvíle jsem totiž věřil, že play-off hrát budeme. Body se nepočítají, to mě zklamalo z toho důvodu, že dvě nebo tři sezony zpátky byl systém takový, že body ze základní části se počítaly. Nechci říct, že to je pro nás nespravedlivé, ale je to spíš o tom, kdo bude víc bojovat. My máme nevýhodu, protože naše hřiště je menší než jinde. Chybí nám metr na délku a na šířku. Ve chvíli, kdy bude soupeř dobře bránit, tak se budou těžko střílet branky. My navíc nemáme žádnou rozenou střelkyni nebo hráčku, která je schopná za sezonu nasázet třicet branek.

V Olomouci není žádná jiná vhodnější tělocvična?
S halou jsme spokojení. Sehnat prostory je hodně těžké. Co se týče zázemí je tělocvična na Rooseveltově v pohodě, bohužel chybí tribuna. Diváci to mají složité, když jich přijde osmdesát, tak je plno. V podstatě je nemáme ani kam posadit. Jiné haly ve městě jsou, nejvhodnější je ta Univerzity Palackého. Tam ale nejsou mantinely, ale teď tam udělali čáry. Naší vizí je, abychom jednou v hale UP domácí zápasy hráli, aspoň ženy.

Jak to vypadá s budoucností FBS. Máte mladé naděje?
Můžu mluvit za ženskou část a v tomhle ohledu jsme v pohodě. Máme to podchyceno od malých hráček. V dorostenkách je jich například třicet. Základna je poměrně široká. Dohromady máme kolem stovky hráček.

Mužský florbal teď řeší údajné ovlivňování jednoho extraligového zápasu. Nemůže to negativně ovlivnit váš sport?
Nemyslím si, že by to vrhalo nějaký stín na florbal jako takový. Nevím co je na tom pravdy, ale vůbec bych se ale nedivil tomu, kdyby něco takového přišlo, uplácí se i v jiných sportech. Ale určitě to není dobrá reklama.

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Máme mnohem větší potenciál, říká kouč florbalistek"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..