Mandous vychytal Sigmě bod proti Slavii

Martin Sladký (vpravo) se snaží vzít míč Micku van Burenovi.

Fotbalová Sigma Olomouc nastoupila v 17. kola proti Slavii Praha v netradičním rozestavení a vyrukovala s vysokým napadáním. Navíc se mezi tyče postavil Aleš Mandous, který si připsal teprve druhý start v nejvyšší soutěží. A byl to právě brankář s číslem 24, díky kterému získali domácí bod za remízů 0:0.

Od úvodního hvizdu se hrálo ve velkém tempu a Hanáci drželi s lídrem tabulky krok. Slavia byla přesto o něco fotbalovější.

První střelu na bránu vyslal v 8. minutě Hušbauer. Jeho pokus z přímého kopu však šel přímo na Mandouse. O deset minut později už mohla jít Slavia do vedení. Ševčík si šikovně zpracoval míč v šestnáctce a poslal ho k tyči, domácí zachránil reflexivním zákrokem Mandous.

Sigma zahrozila v 21. minutě, kdy se do vyložené šance dostal Plšek, jenže hlavou poslal míč nad branku. O chvíli později znovu pálil aktivní Ševčík. Odchovance Sigmy i v tomto případě vychytal Mandous.

Před poločasem šli domácí do nadějného protiútoku jenže jejich počínání nepochopitelně přerušil rozhodčí, který nenechal výhodu a zapískal. Druhou podobnou situaci už nechal sudí dohrát a skončilo to červenou kartou pro Masopusta. Olomouc tak hrála od 44. minuty proti deseti.

Po změně stran sice začali domácí aktivně, ale do šancí se dostala Slavia. Dvě nebezpečné hlavičky Takácse musel likvidovat Mandous a jen díky němu se stav neměnil.

V 65. minutě si parádně za obranu naběhl Falta a obešel brankáře Koláře, následný centr našel Sladkého, který v těžké pozici mířil vedle.

Kombinací to ani jednomu týmu nešlo a tak hrozili především ze vzduchu. V 71. minutě hlavičkoval Frydrych do břevna. O několik chvil později na druhé straně poslal Yunis hlavou míč těsně vedle.

Nejlepším hráčem Sigmy byl jednoznačně brankář Aleš Mandous. V 85. minutě na něho šel sám van Buren, který ho však neprostřelil.

V závěru dvakrát zahrozila Sigma, ale své nadějné příležitosti nedotáhla.

SK Sigma Olomouc – SK Slavia Praha 0:0

Branky: – . Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Pečenka. ŽK: Látal st., Hála, Jemelka, Pablo Gonzáles, Falta – Frydrych, Coufal, Takács, Kúdela. ČK: 44. Masopust. Diváci: 8119.

Olomouc: Mandous – Sladký, Beneš, Jemelka – Zahradníček (80. Hála), Houska, Zmrzlý (89. Chytil), Plšek (74. Pablo Gonzáles), Vepřek – Yunis. Trenér: Radoslav Látal.

Slavia: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Frydrych, Bořil – Takács – Masopust, Hušbauer (C), Ševčík, Olayinka – Tecl (46. van Buren). Trenér: Jindřich Trpišovský.

Okomentuj jako první článek "Mandous vychytal Sigmě bod proti Slavii"