Mapei Cyklo Kaňkovský sbírá úspěchy

Devětkrát zaznělo jméno Kaňkovský při slavnostních ceremoniálech čtyř závodů českých pohárů v silniční cyklistice v uplynulých dvou víkendech. Časovka jednotlivců a silniční závod se jely v severočeském Třebušíně. Zklamání Sáry Kaňkovské z penalizace za pozdní start vyrovnaly výkony žáka Romana Bence, který vyhrál, stejně jako junior Ondřej Ponikelský a bednu za třetí místo přidal kadet Vojtěch Toman.

Den poté se uskutečnil na nepříliš náročném okruhu silniční závod, zde se z týmu MAPEI Cyklo Kaňkovský prosadil ve spurtu juniorů druhý Petr Fiala, ovšem v ostatních kategoriích měli olomoučtí vždy někoho v první pětici. Čtvrté místo vybojoval ještě junior Luděk Lichnovský a na pátých místech skončili žák Roman Benc, žákyně Sára Kaňkovská a kadet Jan Kovář.

Po tomto závodě byli do české juniorské reprezentace nominováni olomoučtí Ondřej Ponikelský, Luděk Lichnovský a Jan Urbášek z TJ Uničov. Tato trojice doplněna pražskými cyklisty startovala v tříetapovém závodě světového poháru v Chorvatsku Tour of Istria – Memorial Edi Cajkovic v Chorvatsku. Na přední příčky zde čeští závodníci nedosáhli, ovšem okusili sílu mezinárodního pelotonu před důležitým domácím podnikem, kterým bude

Závod míru juniorů v Terezíně v prvním květnovém týdnu. Absenci nejlepších domácích juniorů dokonale využili zbývající olomoučtí cyklisté, aby získali cenné body do Českého poháru.

V silničním závodě v Kyjově dosáhl na svůj dosavadní nejlepší výsledek Jiří Balihar svým šestým místem, když dojel těsně za svým oddílovým kolegou Petrem Fialou. Body sbírali i mladší závodníci, druhé místo zajela Sára Kaňkovská, šestá skončila Ema Kaňkovská, začínající mladší žák Pavel Bittner se blýskl osmým místem a žák Roman Benc skončil ve své kategorii pátý.

V nedělním kyjovském kriteriu se sešla velice dobrá konkurence, mimo českých rivalů startovaly týmy ze Slovenska a Kazachstánu. Olomoucký tým MAPEI Cyklo Kaňkovský byl vyhlašován při předávání zlatých medailí žáku Romanu Bencovi a žákyni Emě Kaňkovské a bronzové medaile za třetí místo kadeta Vojty Tomana.

Musíme ovšem ještě doplnit, že v náboru zvítězil Adam Kaňkovský a v mužích Olomoučan Alois Kaňkovský. Výsledky vyšvihly olomoucký cyklistický tým opět do popředí Českého poháru mládeže v průběžném hodnocení letošní sezóny ve všech mládežnických kategoriích. Nyní čekají mladé cyklisty dráhové disciplíny na velodromu v Praze Motole.

Okomentuj jako první článek "Mapei Cyklo Kaňkovský sbírá úspěchy"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..