Markéta Svozilová zlatá ve Francii

Ve zlatém a posledním kole světového poháru v Aix en Provence ve Francii se neztratila ani trojčlenná výprava plavců s ploutvemi KSP Olomouc. V krásném městě na jihu Francie se v posledním kole světového poháru sešlo celkem 282 plavců ze 30 klubů a 13 zemí.

Zuzana Svozilová, individuální vítězka dvou disciplín v Německu a Maďarsku, z důvodů studijního pobytu v italském Turíně nabrala tréninkové manko a na medaile si tentokráte nesáhla. Musela se v nabité konkurenci smířit s 8. místem.

Olomoučtí se však překvapivě vítězství přeci jenom dočkali! Markéta Svozilová po 6. místě na 50 m, 4. místě na 100 m, přidala v poslední individuální disciplíně zlato na 200 m! „Markéta plavala velmi dobře technicky a dokázala si velmi dobře rozvrhnout své síly po celou trať a v závěru dokázala přesvědčivě odrazit pokus rusky Nikitiny. Cenný je i skalp celkové vítězky světového poháru Litevky Pleskyte,“ řekl trenér Zbyněk Svozil. Junior Jan Rážek si doplaval ke dvěma osobním rekordům a 11. místě na 200m.

Tímto finále skončil letošní světový pohár. V celkovém pořadí se v konkurenci 249 žen umístila nejvýše na 4. místě Markéta Svozilová. Páté místo obsadila Zuzana Svozilová. „Škodu výpadku v posledním kole. Standardní výkon Zuzany by v celkovém pořadí znamenal minimálně bronzovou pozici,“ podotkl Svozil. Michal Rubáček skončil na celkovém 36. místě a Jan Rážek v juniorském součtu obsadil místo 32. (zs)

Okomentuj jako první článek "Markéta Svozilová zlatá ve Francii"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..