Martin Žerava uspěl na helfštýnském maratonu

Cyklisté MAPEI Cyklo Kaňkovský startovali uplynulý víkend v závodech na silnici i v terénu. Kadeti olomouckého týmu změřili síly v mezinárodním etapovém závodě v okolí Jevíčka. Ve 125hlavém pelotonu sebral nejcennější trofej suverénně jedoucím Dánům slovenský reprezentant David Zverko, z Olomoučanů se nejvíce dařilo v náročných čtyřech etapách Vojtěchu Tomanovi, který byl klasifikován po závěrečné časovce na 28.místě.

Jeho starší kolega z týmu Petr Fiala hájil barvy české reprezentace v 41. ročníku Závodu míru juniorů. Tento etapový závod je zařazen do světového poháru a schází se zde kvalitní zahraniční konkurence. Nejinak tomu bylo i letos, kde prokázali výbornou práci s mládeží Dánové a zvítězili v jednotlivcích i v družstvech.

Náš reprezentační sextet skončil na 14. místě, olomoucký Petr Fiala dojel na 81. pozici. Naprázdno ovšem olomoucký tým MAPEI Cyklo Kaňovský ani tentokrát nevyšel, vavříny tentokrát posbírali senioři. V populárním Author Šela maratonu na Helfštýně v nově vypsané kategorii CROSS na 71 kilometrů si dojel na cyklokrosovém speciálu pro stříbrnou pozici Martin Žerava, za ním na pátém místě, ale ve své kategorii rovněž stříbrný, skončil Roman Brandýs.

Třetí místo doplnil v MTB na 58 km ve své věkové kategorii Zdeněk Nádvorník a šestou příčku vybojoval junior Jiří Balihar na stejné trati horských kol.

Okomentuj jako první článek "Martin Žerava uspěl na helfštýnském maratonu"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..