Mezi Kamenicí a Českým Vrbným, dvěma MČR ve sjezdu

Polovina probíhajícího týdne připomíná sjezdařům na divoké vodě, že jsou v mistrovském poločase. V neděli se na Kamenici jelo o tituly mistrů republiky na dlouhé trati a v neděli, která je před námi, se pojede o domácí nadvládu na trati krátké, tedy ve sprintu. Na vodnaté a divoké Kamenici se o zlaté medaile podělili (vesměs) favorité, kteří obhájili republikové tituly v této disciplíně. Kajakář Kamil Mrůzek, singlkanoista Ondřej Rolenc a deblíři David Lisický s Lukášem Uncajtikem neměli s obhajobou příliš práce. Rolenc v singlu dokonce vyhrál s unikátním a úctyhodným náskokem téměř padesáti vteřin. Jedinou kategorií, v níž se předem očekávaný scénář nenaplnil, byl kajak žen. Anna Zástěrová tentokrát nedokázala porazit juniorku Kláru Paďourovou a jako jediná neobhájila zlato z roku 2011. Paďourová, mladá kajakářka startující za Vysoké Mýto, dosáhla titulem na svůj největší dosavadní úspěch mezi seniorkami.

Na Kamenici se jelo nejenom o tituly, ale také o účast v českém reprezentačním týmu pro MS ve sjezdu. Ve hře byla jen dvě místa pro nejlepší lodě v kategorii. Pouze v kategorii singlkanoistek, která na Kamenici nebyla obsazena, se jelo o jediné místo, které si v předstihu zajistila vítězka obou předchozích nominačních závodů Hana Peterková. Nejtěsnější souboj o jediné zbylé místo za suverénním Rolencem přinesla kategorie singlkanoistů. O postupu Antonína Haleše na úkor Tomáše Kejklíčka rozhodl až lepší Halešův výsledek na Kamenici. Jak Haleš, tak Kejklíček získali stejný počet nominačních bodů, ale poměr vzájemných vítězství se přiklonil na stranu českokrumlovského borce. V deblkánoi mužů by dvojici Rolenc – Šťastný mohl o účast na světovém šampionátu připravit jen výpadek Lisického s Uncajtikem. Tato varianta se však nenaplnila, Lisický s Uncajtikem sebrali dle očekávání plný počet bodů a tak si pardubická dvojice bez problémů start na MS zajistila. Poslední místo, které bylo ve hře byla druhá příčka v kajaku mužů. Velice hořkou pachuť měla letošní Kamenice pro Filipa Křišťana. Borec, který reálně pomýšlel na postup do českého týmu ze sprintové kvalifikace si při tréninku na peřeji Prádelna vyhodil rameno a tím pro něj letošní sezona skončila. Druhé účastnické místo si nakonec zajistil stříbrem v nedělním závodě Tomáš Slovák a tak ani tento zkušený borec nebude na sedmém světovém šampionátu v řadě chybět.

Po konci kvalifikace na dlouhé trati se o nadcházejícím víkendu pojede o republikové tituly ve sprintu a definitivně se na kanále v Českých Budějovicích doplní česká nominace na MS ve sjezdu. Nová dráha, která před dvěma týdny rozhodla o složení slalomového družstva ČR tak znovu zažije dramatické boje o český nároďák. Ke dvěma jistým postupujícím v každé lodní disciplíně z dlouhého sjezdu se doplní další dvě lodě z kvalifikace sprintové. V případě, že se na postupových místech umístí někdo, kdo už má start na MS zajištěn, bude se tým doplňovat dalšími loděmi podle předem schváleného klíče.

Okomentuj jako první článek "Mezi Kamenicí a Českým Vrbným, dvěma MČR ve sjezdu"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..