Michal Brázda si upevnil vedení v českém poháru

Adam Kaňkovský – mladší žák

Závodníci MAPEI Cyklo Kaňkovský absolvovali před koncem školního roku další závody českého poháru a junioři, juniorky a ženy také společné mistrovství republiky se slovenskými cyklisty na silnici v Dubnici. Z dubnické časovky a silnice si olomoučtí odváží řadu umístění v první desítce pelotonů, ale na vytouženou medaili nedosáhli.

Naopak nadmíru spokojen může být hlavní trenér Jiří Kaňkovský s výkony nastupujících mladých závodníků v dalších pokračování českého poháru na Jablonecku. Junior Rostislav Brokeš si zde vyjel zatím nejlepší umístění sezóny, v kriteriu dojel čtvrtý a v silničním závodě se dokonce probojoval třetím místem na stupně vítězů. Tradičně vynikající výkon podal kadet Michal Brázda, když v kriteriu dokázal zvítězit a ze silnice si odváží páté místo. Těmito výsledky si upevnil průběžné vedení v celém letošním seriálu silničního českého poháru. Příslušnost ke špičce v domácím seriálu prokázaly také sestry Kaňkovské, v okružním závodě v Jablonci vyspurtovala Sára šestou, Ema osmou příčku.

O den později v Dobrovicích byly obě na bedně, druhá Sára a třetí Ema. V průběžném hodnocení českého poháru patří Emě šestá a Sáře sedmá pozice. Největší radost z těchto pohárových závodů má manažer Roman Brandýs i trenér Jiří Kaňkovský z výkonů závodníků, kteří teprve vloni naplno začali se silniční rychlostní cyklistikou. Juniorka Tereza Pruknerová podala skvělý výkon v jabloneckém kriteriu a získané body ji vynesly stříbrný vavřín, ze silničního závodu má osmé místo. Mladší žák Adam Kaňkovský na sedmnáct kilometrů dlouhém okruhu v Dobrovicích dojel těsně za stupni vítězů na pěkném čtvrtém místě.

Cyklisty MAPEI Cyklo Kaňkovský čeká v předposledním červencovém týdnu dráhové mistrovství republiky mládeže na velodromu v Prostějově. Do reprezentace byl nominován kadet Michal Brázda, který hájí momentálně barvy České republiky při etapáku v Holandsku a olomoucký junior Luděk Lichnovský bojuje v českém stíhacím družstvu o medaili na dráhovém mistrovství Evropy v portugalské Adanii.

Okomentuj jako první článek "Michal Brázda si upevnil vedení v českém poháru"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..