Michal Brázda vede Český pohár

Letošní cyklistický český pohár mládeže na silnici má za sebou téměř polovinu odjetých závodů. Olomoucký tým MAPEI Cyklo Kaňkovský po výrazném omlazení se i v letošní sezóně drží na předních příčkách tuzemského pelotonu.

Nejpočetnější zastoupení má tým pod vedením hlavního trenéra Jiřího Kaňkovského v kategorii kadetů, kde v celostátním pelotonu startuje sedm olomoučanů. Výrazným způsobem se dokázal prosadit na absolutní špici Michal Brázda, který díky třem vítězstvím, jedné druhé a jedné třetí pozici a dalšími umístěními v první pětce prozatím vede Český pohár. Jeho kolegové Roman Benc, Jakub Kleveta, Jakub Wagner, Jan Kaňkovský, Lukáš Janík i Ondřej Linek jsou prvním rokem v kategorii kadetů, ale především v posledních dějstvích na jindřichohradecku se prosadili do předních skupin a také pomohli Michalu Brázdovi k vedení.

Junioři mají před sebou mistrovství republiky v časovce a v silničním závodě jednotlivců ve slovenské Dubnici. Hodně se očekává od zkušeného Luďka Lichnovského, kterému v Českém poháru přísluší místo v první desítce. Luděk Lichnovský ovšem vede v dráhové disciplíně omnia a také pravidelně reprezentuje ČR na evropských velodromech, takže z časových důvodů má menší počet startů na silnici. V juniorech naznačil rostoucí formu Vojtěch Toman, ten dokázal ve Strmilově dospurtovat pro stříbrnou medaili a byl pátý v kriteriu v Žirovnici a určitě se posune k nejlepší desítce českých juniorů.

Ve vrcholném domácím klání v Dubnici tyto dva juniory doplní další jezdci MAPEI Cyklo Kaňkovský Adam Loveček a Jan Pudl, stejně jako vedoucí závodnice pohárových žen Veronika Bláhová, či juniorka Tereza Pruknerová.

Tradičně vyrovnané výkony podávají kadetky sestry Kaňkovské, Ema je v průběžném hodnocení pátá, Sára devátá. I tato nadějná cyklistická dvojčata hojně startují v dráhových disciplínách doma i v zahraničí.

Kategorie žáků je rozdělena na dvě věkové kategorie. Zatímco ve starších žácích má olomoucký cyklo team zastoupení pouze v podobě jediného Jiřího Servuse, který je na 13.příčce Českého poháru, mladší žáci pravidelně vystupují na stupně vítězů. Pavel Bittner bývá pravidelně dekorován na bedně, což dokázal druhými příčkami i při posledních dvou závodech. Skvěle ho doplňují i Adam Kaňkovský a Matěj Grygar, kteří se dravou jízdou dostávají do nejlepší šestice cyklistů nejmladší registrované kategorie silničního poháru.

Barvy MAPEI Cyklo Kaňkovský se objevují i v senirských kategoriích. Mimo elitní kategorii, která přísluší snad již výhradně profesionálním závodníkům, se jezdí řada podniků pro kategorie masters. Tady se prosazuje v horských kolech manažer olomouckého týmu Roman Brandýs, v šumperském poháru je v průběžném hodnocení na druhém místě. Roman Brandýs absolvuje i triatlony a duatlony, což je kombinace plavání, horského či silničního kola a běhu. V celoročním seriálu mezinárodního Moravskoslezského triatlonového seriálu se díky vítězství v průběžném posledním podniku v Bolaticích vyhoupl na první příčku své kategorie.

20130611-213832.jpg

20130611-213846.jpg

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Michal Brázda vede Český pohár"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..