Ministr: Trápíme se v koncovce

Útočník HC Olomouc Milan Ministr se v právě probíhající sezoně zatím trošku trápí. Nedaří se mu být tak produktivní, jak je u něho zvykem. Možná i proto ho trenéři Petr Fiala a Jan Tomajko poslali v utkání proti Chrudimi do třetí formace. A právě Milan Ministr nakonec rozhodl o výhře Mory. V řádné hrací době dal jednu ze dvou branek Hanáků, pak proměnil dva samostatné nájezdy v rozstřelu a Moře zařídil druhý bod. Podívejte se ZDE.

Nakonec jste Chrudim porazili na nájezdy, ale není to moc velká radost.
Vůbec. Zápas byl upracovaný, strašně moc jsme se nadřeli. A jak už ve spoustě jiných utkání pouze dva góly. To je strašně málo, doma se musí dávat tak čtyři pět gólů. Proti Chrudimi to byly povinné tři body, nemáme je, takže jsme zklamaní.

V tabulce Mora není tam, kde by chtěl být. Sráží vás to?
Nejde o tabulku. Jsou tady čtyři pětky, které jsou na první ligu velmi kvalitní. Jsou tady kluci, kteří mají spoustu startů v extralize. Zatím to neklape. Zase jsme měli spoustu šancí, ale jednoduše řečeno prostě nedáváme góly.

Ale tentokrát jste mohli vyhrát i na dva góly. Nebýt toho, že vás rozhodčí poslal celkem přísně do tří nějaké dvě minuty před koncem.
Mohli bychom si stěžovat na rozhodčího. Ale zapískal to, je to takové, jaké je. Kdybychom v tom utkání dali daleko dřív branky, tak bychom to vůbec neřešili a šli bychom domů spokojeni.

Jak se dařilo vám osobně? Nastoupil jste ve třetím formaci, docela vám to šlo.
Snažili jsme se chodit hodně dopředu, více napadat. Vycházelo to, měli jsme tam spoustu puků. Ale nepadá nám to tam. Nechce se k nám nějak přiklonit štěstí. Nebyl zápas, že bychom se na to vykašlali, ale zatím se nám nedaří dát dvě tři rychlé branky, abychom se uklidnili a dostali do pohody. Pak už jsme ve stavu, že moc chceme. Tak je to asi v každém sportu. Dneska jsem nastupoval ve třetí lajně. Doteď trenéři točili hráče kolem mě, z toho vyplynulo, že také by měli pohnout se mnou. A ono to vyšlo. Nakonec mi to prospělo.

V nájezdech jste ukázal klid a přehled.
Nájezdy, to je strašná loterie. Poskočí puk a jste rozebraný na další tři nájezdy. Je to strašně těžké. Dneska mi to tam padlo. Jsem za to rád, protože už jsem se trápil dost dlouho. Hlavně bychom se potřebovali zvednout jako tým. Jsme tady od toho, abychom rozhodovali utkání. Doufám, že se to zlepší a půjde to lépe. Ale spíš než na nějakého Ministra bychom měli myslet na tým, abychom dávali více branek, aby se nám začalo trošku dařit, abychom hráli v zápasech uvolněně. Protože natrénováno z léta máme slušně, akorát to prodat v zápasech.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..