Mladé Dánky v Olomouci ohromily

O víkendu patřila hala Zory reprezentacím juniorek, které se utkaly na mezinárodním turnaji s názvem Ellan Solar Energy Handball Cup. Po suverénních představeních si vítězství odvezly juniorky Dánska.

Původně mělo na turnaji startovat kromě Dánska a České republiky i Rumunsko, to však ale vinou nepřízně počasí na poslední chvíli účast odřeklo. Dvojici reprezentačních výběru doplnila Poruba hrající pod hlavičkou Výběru Moravy.

Vzhledem k okolnostem nahradil páteční program přípravný zápas českých reprezentantek s Dánskem. S výrazně silnějším soupeřem, který je úřadujícím mistrem Evropy do 18 let, držely Češky krok až do 43. minuty, kdy byl stav 14:14, pak ale Seveřanky deseti brankami v řadě rozhodly o vítězství.

„Rozdíl mezi oběma družstvy je rapidní a my o něm víme. Máme tu mistryně Evropy, my jsme na stejném mistrovství byli okolo patnáctého místa a rozdíl je markantní, ale s tím jsme do toho šli. Máme dvojí cestu, buď budeme porážet družstva a budeme mít radost z toho, že vyhráváme a nebo půjdeme cestou nejnáročnější konfrontace. Během posledního týdne jsme hráli i s Polskem, Francií a Norskem, což jsou družstva z elitní šestky. Touto cestou chceme jít a je to pro nás náročné pro všechny, protože máme málo výher. Ale na tu cestu jsme se dali a přáli bychom si, aby nám skončila v roce 2012,“ vysvětlil trenér reprezentačního družstva juniorek Michal Červenka.

První utkání sobotního programu proti sobě postavilo Výběr Moravy a Českou reprezentaci. První poločas patřil národnímu výběru, pětibrankový náskok se však po přestávce rozplynul a v závěru rozhodly větší zkušenosti porubského družstva. Na dánské juniorky to však bylo málo, ve druhém utkání spustily Seveřanky proti Výběru Moravy vynikající házenou a už během prvního poločasu nastřílely 22 branek. Ani střídání po přestávce nic neubralo z jejich kvalit a s interligovým týmem, byť oslabeným o reprezentantky Hrbkovou, Tomečkovou i další opory jednoznačně zametl 43:24.

V neděli na sebe opět narazily oba reprezentační výběry a od úvodu bylo zřejmé, že Češkám chybí zbraň na vysokou a silnou obranu Dánek. Těm navíc často vycházela kombinace na urostlou pivotku Wangel, která z brankoviště neomylně skórovala. Dánsko hlavně v prvním poločase předvádělo házenou jiné úrovně, kromě výborných fyzických předpokladů udivovaly rychlostí, silou a dynamikou své hry a vynikající technikou. Češky dlouho nemohly najít cestu do branky soupeřek, z prvních pěti branek vstřelily čtyři ze sedmiček. Lepší výkon podaly až po přestávce, kdy ze sebe setřásly respekt a předvedly několik úspěšných kombinací. Porážka 28:25 nakonec poslala juniorky na třetí místo za suverénním Dánskem a druhým Výběrem Moravy.

„Z mého pohledu je obtížné turnaj hodnotit, jsem trochu rozpolcený. Potřebujeme družstvu nabídnout co nejvíce mezinárodní konfrontace, ale trochu se nám rozpadla sestava, vypadly nám pravé spojky i další hráčky. Tím pádem sice mohly dostat šanci ostatní, logicky však utrpěl výkon družstva. Náš záměr dát příležitost hráčkám, se kterými nejvíc počítáme do základními sestavy nám nevyšel, ale jsme vděčni za každou konfrontaci, protože nám ukazuje odolnost hráček a to, jestli je naše cesta dobrá, či špatná,“ dodal Michal Červenka.

Výsledky: Pátek: Přípravné utkání: ČR – Dánsko 17:27 (8:10).Nejvíce branek: Weisenbilderová 6/1 – Woller 4, Burgaar 4/1. Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš. Sedmičky: 6/4:1/1. Vyloučení: 4:7. ČK: Julie Parkhøi (DEN) za tři vyloučení. ČR: Roháčková, Stojarová – Weisenbilderová 6/1, Š. Marčíková 3/2, Kulíšková 2, Pekařová 2, Kutlvašrová 1, Novotná 1, Součková 1/1, Salčáková, Janoušková, Sibirská, Z. Marčíková, Königová. Trenér Michal Červenka.

Sobota: Výběr Moravy – ČR 23:20 (7:12). Nejvíce branek: Richvalská 7/1 – Novotná 4, Weisenbilderová 4. Rozhodčí: Brzosková, Zbranková. Sedmičky: 4/2:4/1. Vyloučení: 4:0. ČR: Stojarová, Müllnerová – Weisenbilderová 4, Novotná 4, Pekařová 2, Kutlvašrová 2, Z. Marčíková 2, Sobieská 2, Š. Maršíková 2/2, Součková 1, Königová 1, Kulíšková, Salčáková, Janoušková. Trenér Michal Červenka.

Dánsko – Výběr Moravy 43:24 (22:13). Nejvíce branek: Kristiansen 9/3, Pedersen 7 – Richvalská 7/4, Selucká 5. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmičky: 4/4:5/5. Vyloučení: 2:4.

Neděle: ČR – Dánsko 25:38 (10:21). Nejvíce branek: Marčíková 9/7, Janoušková 6 – Fangel 6, Woller 4, Pedersen 4/1, Kristiansen 4/2. Rozhodčí: Hanák, Kosmák. Sedmičky: 9/8:3/3. Vyloučení: 1:1. ČR: Roháčková, Müllnerová – Marčíková Š. 9/7, Janoušková 6, Weisenbuilderová 4/1, Sobieská 2, Pekařová 2, Königová 2, Kulíšková, Salčáková, Novotná, Součková, Marčíková Z., Kutlvašrová. Trenér Michal Červenka. Konečné pořadí: 1. Dánsko 4, 2. Výběr Moravy (Sokol Poruba) 2, 3. Česká republika 0.

Okomentuj jako první článek "Mladé Dánky v Olomouci ohromily"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..