Mladí cyklisté na sebe upozornili v cyklokrosových pohárech

Česká cyklokrosová sezóna se již přehoupla do své druhé poloviny. Počasí na úvod připravilo komfortní podmínky, až nezvyklé pro tuto podzimní cyklistickou disciplínu. Pravé podmínky zažily závodníci všech věkových kategorií až koncem října, kdy se dostavily přeháňky a venkovní teploty klesly pod patnáct stupňů, tak jak jsou na to cyklokrosaři zvyklí.

Letošní poháry mají tradiční rozložení, celostátní žebříček zajišťuje opět TOI TOI Cup a moravská část se jezdí opět pod hlavičkou Oderského poháru. Kalendář závodů je sladěn tak, aby k termínovým kolizím docházelo minimálně, a proto olomoucký tým MAPEI Cyklo Kaňkovský boduje v obou žebříčcích.

Nejpočetnější zastoupení mají olomoučané s modrým logem MAPEI v kadetech. Jakub Wagner suverénně vede Oderský pohár a v TOI TOI Cupu mu po zásluze patří, díky vyrovnaným výkonům, šestá příčka. Sedmý je Jan Cink, čtrnáctý Jakub Otruba a sedmnáctý Jan Kaňkovský. Podobně si počínají i junioři. Šestý je Jan Kovář, jedenáctý Jiří Petruš, šestnáctý Michal Brázda a dvacátý druhý Jakub Kleveta. V žácích v první desítce dojíždí Pavel Bittner za podpory Adama Kaňkovského. Tato dvojice má ovšem věkový handicap mládí, protože soupeří s cyklisty o dva roky staršími v rámci společného žákovského závodu.

Žena Veronika Bláhová je průběžné po osmi odjetých závodech na slibném sedmém místě. I tu, stejně jako všechny její kolegy v mládežnických kategoriích, čeká ještě pět cyklokrosových závodů českého poháru, přičemž tím závěrečným bude mistrovství republiky ve Slaném, které se boduje dvojnásobně. V Oderském poháru si vedou skvěle mimo kadeta Jakuba Wagnera i další cyklokrosaři MAPEI Cyklo Kaňkovský, Veronika Bláhová je první v ženách před druhou Romanou Daněčkovou, Roman Brandýs je v masters na třetí pozici a šestý junior Jiří Petruš. Oderský pohár má letos pět podniků, čtyři jsou již minulostí a tím závěrečným bude krnovský cyklokros.

Autor: Roman Brandýs

Okomentuj jako první článek "Mladí cyklisté na sebe upozornili v cyklokrosových pohárech"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..