Mladí olomoučtí cyklisté neměli konkurenci

Ema Kaňkovská

Těžko překonatelný rekord vytvořili cyklisté mládežnického olomouckého týmu MAPEI Cyklo Kaňkovský. Z domácích republikových šampionátů v rychlostních disciplínách získali na dráze, horských kolech a na silnici rovných 45 medailí, z toho 25 zlatých, 12 stříbrných a 8 bronzových.

Suverénně ovládli díky sestrám Kaňkovským kategorii starších žákyň a žádný z titulů nepustili olomoucké dívky nikomu jinému. I v posledním v řadě uskutečněných šampionátů, silničním mistrovství republiky v Račicích vyhrávali, a to v časovce jednotlivkyň Ema, Sára dojela druhá, společně zvítězili v časovce dvojic a v silničním závodě jednotlivců dospurtovala pro prvenství Sára.

V žácích si vybojoval stříbro v časovce a bronz ve dvojicích Roman Benc. Nejúspěšnějším žákem byl na silnici Petr Mosinger z Příbrami, který si odváží všechna žákovská prvenství. Skvěle si počínali při jízdě proti chronometru na okruhu kolem veslařského kanálu v Račicích kadeti MAPEI Cyklo Kaňkovský.

V individuální časovce byl nejrychlejší Vojtěch Toman a družstvo Olomoučanů ve složení Vojtěch Toman, Michal Brázda, Jan Kovář doplněni ještě vloni stájovým kolegou, nyní cyklistou SKC Prostějov, Matoušem Hynkem s více jak minutovým náskokem vybojovali zlato v týmové časovce na 40 kilometrů. V závodě jednotlivců si Vojtěch Toman vyjel čtvrté místo a Michal Brázda byl sedmý.

Junioři v Račicích měli na programu pouze časovku družstev na 50km, protože ostatní disciplíny absolvovali již v červnu při společném MR ČR ve slovenském Púchově. I zde olomoučtí junioři a současně reprezentanti ČR patřili mezi absolutní špičku. Luděk Lichnovský a Ondřej Ponikelský nastoupili společně s pražským Janem Skálou a krnovským Antonínem Lantem a byla z toho bronzová medaile. Bramborové medaile připadli Lukáši Vencovi a Petru Fialovi za společný výkon s pražským Radimem Vogeltanzem a prostějovským Tomášem Malcem. Ve zbývající části sezóny je prioritou pro mladý olomoucký cyklistický tým MAPEI Cyklo Kaňkovský útok na přední příčky domácího Českého poháru jak na silnici, tak i na dráze.

Okomentuj jako první článek "Mladí olomoučtí cyklisté neměli konkurenci"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..