Mladí plavci brali medaile v celostátní soutěži

O víkendu 9. a 10. listopadu vyvrcholila v Novém Jičíně celorepubliková liga mládeže v plavání s ploutvemi. Do finále postoupily tři nejlepší kluby z české ligy a tři nejlepší kluby z moravskoslezské ligy mládeže. V souboji nejlepších týmů ve třech kategoriích se utkali družstva z Liberce, Mostu, Nového Jičína, Olomouce, Prahy a Zlína.

Olomoucký klub sportovních potápěčů postupoval z moravskoslezské ligy z druhého místa a na finále ligy odjížděl s ambicí vylepšit loňské těsné šesté místo. Patnáctičlenná výprava složená jak ze zkušených závodníků, tak nováčků vstoupila do soutěže s velkým odhodláním vylepšit dosavadní nejlepší páté místo z roku 2011. „Soutěž byla po celý průběh velmi vyrovnaná. Rozhodovaly zejména štafety a koncentrovaný výkon v každé disciplíně.“ zhodnotila průběh soutěže trenérka starších žáků Jitka Dostálová.

V konečném zúčtování nakonec Olomouc získala v soutěži týmů mládeže krásné třetí místo. „Po třech vítězstvích žen KSP Olomouc v celostátní lize dospělých prokázala Olomouc, že má i kvalitní plavce v mládežnických kategoriích.“

Největší oporou olomouckých byla juniorská reprezentantka a držitelka českých juniorských rekordů ještě dorostenka Gabriela Horáková. Nestačila pouze na Kláru Křepelkovou z Nového Jičína a všech pět startů přetavila ve stříbrné medaile.

V nejmladší kategorii mladších žákyň do jedenácti let potvrdila svou výbornou formu Alžběta Hnáthová, které se podařilo v úvodní disciplíně 100 metrů plavání s ploutvemi (PP) zvítězit. Ve stejné kategorii se dařilo také Filipu Látalovi, který si vyplaval jedno třetí a jedno čtvrté místo. Štafeta kategorie E (do jedenácti let) ve složení Vašíčková, Kroutilová, Látal, Hnáthová získala bronz. Další medaile vyplavala starší žačka Tereza Chromcová a štafeta starších žáků ve složení Děcký, Šulcová, Strakoš, Chromcová.

Celkové třetí místo je velkou motivací všech zúčastněných do další práce. Další ročník mládežnické ligy začíná 1. kolem moravskoslezské ligy v lednu 2014.

Okomentuj jako první článek "Mladí plavci brali medaile v celostátní soutěži"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..