Mladí vodáci získali dvaadvacet medailí

Mladí olomoučtí vodáci dovezli z mistrovství republiky žáků ve slalomu a sprintu dvacet dva medailí.

Závody se konaly o víkendu v Brně na řece Svratce, na znovu objeveném a upraveném terénu v Pisárkách. Bohužel závodníci nemohli pro nedostatek vody na trati trénovat. S tímto problémem se však Hanáci vyrovnali velice úspěšně.

Po sedmi medailích získali mladší žáci Klára Hricová a Petr Novotný. Novotný spolu s Janem Vrublovským vyhráli hlídky ve slalomu na kajaku i singlkánoi a zlato brali také ve sprintové hlídce na singlkánoích a stříbro na kajacích. Dvojice Vrublovský-Novotný brala stříbrné medaile také na deblkánoi, a to ve slalomu i sprintu, kde Petr Novotný vybojoval ještě druhé místo na C1. Klára Hricová obsadila v dívkách ve slalomu druhou pozici na kánoi (C1) a čtvrtou na kajaku (K1). Ve sprintu pak naše závodnice nedala soupeřkám šanci a získala individuální mistrovské tituly na K1 i C1.

Velice úspěšné byly také další dívky. Dvě individuální medaile ze sprintu má Karolína Součková (stříbro na C1 a bronz v kategorii K1). Společně pak trojice Kristýna Pomajbíková, Veronika Fialová a Kája Součková vybojovala v soutěži družstev druhé místo na K1 i C1 ve slalomu a zlato z K1 a bronz z C1 ve sprintu.

V kategorii starších žáků se prosadil Jiří Vrba na bronzovou příčku na C1 ve slalomu a na K1 ve sprintu. Velkým překvapením byl mistrovský titul z C2 ve sprintu dvojice Adam Neubert – Václav Chaloupka. Družstvo ve složení Vrba, Neubert, Chaloupka získalo zlaté medaile na kajaku ve sprintu a navíc kajakový bronz ve slalomu. Společně s mladíky Gabrlíkem a Mathém vybojovali také bronz v kategorii 3xC2 ve sprintu.

Vystoupení olomouckých žáků bylo velmi úspěšné. Někteří z nich postupují příští rok do vyšších věkových kategorií a bude zajímavé sledovat jak se s tím vyrovnají.

Okomentuj jako první článek "Mladí vodáci získali dvaadvacet medailí"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..