Mladší dorostenky Zory slaví titul!

Lepší pozici do rozhodujícího boje o titul si mladší dorostenky Zory nemohly přát. V prvním utkání v Písku zvítězily 21:22 a v odvetě měly na své straně výhodu domácího prostředí.

DHK Zora Olomouc – Sokol Písek 25:21 (13:9)

Už loni se dostaly mladší dorostenky do bojů o medaile, tehdy ale skončily nakonec čtvrté. Letos měly po první místě ve skupině Morava jisté stříbro, po výhře v Písku ale mohly myslet na titul.

Náročnou situaci v odvetě si mladé Dámy ulehčily už na začátku utkání, v 9. minutě vedly 7:2 a v těch chvílích Písek marně hledal svou rovnováhu. Domácí předváděly typickou olomouckou kombinační házenou, která často vedla k otevřené střele z brankoviště. Na opačné straně předváděla výborné zákroky brankářka Anna Nováková a obrana těžila ze své výškové i váhové převahy.

Poločasový stav 13:9 dával ještě Písku šanci bojovat o úspěch, ale první minuty druhého poločasu uhasínaly plamínek jejich naděje – ve 39. minutě byl stav 20:12 a o sedm minut později 23:16. Další gól ze hry už ale Zora až do poslední minuty nevstřelila, následující desetiminutovku vyhrál Písek 1:6 a snížil na 24:21. Blíž už ho ale úporná obrana domácích nepustila a v samotném závěru pečetila titul Lucie Hochvaldová.

„Nejlepší moment ze série jsme odehráli doma, někde mezi 15. a 45. minutou. Nemyslím si, že by rozhodlo už utkání v Písku, i kdybychom tam prohráli o gól, věřím, že doma bychom to při tomto poměru sil zvládli,“ těšilo trenéra mladších dorostenek DHK Lubomíra Krejčíře.

Nejlepší střelkyně: Fryčáková T. 5, Jansová 5/2 – Černá 4, Pravdová 4/1. Rozhodčí: Brzósková, Zbranková. Vyloučení: 0:3. Sedmičky: 4/3:5/2. Diváci: 150.

DHK: Nováková, Havlíčková – Fryčáková T. 5, Jansová 5/2, Štegrová 3, Hochvaldová 3, Zimová 3, Sovová 3/1, Palátová 2, Rokytová 1, Jurníčková, Brandýsová, Fryčáková V., Míšová. Trenér Lubomír Krejčíř.

Sokol Písek: Hrušková, Petříková – Černá 4, Pravdová 4/1, Boorová 3, Ráčková 3, Řežábková 2, Lindauerová 2, Bullová 2, Benešová 1/1, Stozsková, Zemanová. Trenér Josef Keclík.

Foto Miloslav Jančík

Okomentuj jako první článek "Mladší dorostenky Zory slaví titul!"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..