Mladý Němec zaujal trenéra Psotku

Tři zahraniční fotbalisty otestovala Sigma ve středečním duelu s Opavou. Šlo o dva Američany, poslední z trojlístku je z Německa.

V utkání proti třetiligové Opavě v útoku bojoval Stefan Jerome. V záloze tvořil Drew Yates a po pravé lajně jezdil zadák Denis Mangafic. Právě posledně jmenovaný Němec nejvíce zaujal kouče Zdeňka Psotku. „Co se týče nově zkoušených, je to tak půl na půl. Mají ještě jednu zkoušku. Zatím se nejvíc dobře jevil Mangafic,“ říkal po zápase trenér SK Sigmy Olomouc.

Mladý krajní bek by tak mohl zvýšit konkurenci na tomto postu. „Alternace na pravé straně nemáme, proto zkoušíme a hledáme. Zaujal nás jeho výkon a uvidíme,“ vysvětlil Psotka s tím, že cizinci mají slušně natrénováno. „Drew Yates je trošku pomalejší. V zápase to bylo vidět. Ostatní jsou kondičně dobře připravení,“ pokračoval kouč.

A jak se vůbec trojice zahraničních fotbalistů do Sigmy na zkoušku dostala? „Denně chodí na email nabídka na dvacet hráčů. Jde o současný trend, protože hráči jsou. My si sbíráme informace a hledáme. Když nás někdo zaujme, tak se ho snažíme vyzkoušet. Až pak se začneme domlouvat na podmínkách,“ uzavřel Zdeněk Psotka.

Související: Sigma otočila zápas s Opavou

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Mladý Němec zaujal trenéra Psotku"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..