Mora bojovala, ale v prodloužení padla i podruhé

Mora nastoupila k druhému semifinálovému utkání 1. ligy. Tentokrát zápas nenabídnul takovu přestřelku jako v prvním duelu. Kohouti se dostali v první třetině do vedení, o to však přišli ve druhé periodě. Ve třetí třetině nebyl uznán druhý gól Lukáše Pulpána, ovšem vynahradil si to v prodloužení, když vstřelil rozhodující branku utkání. Série se tak za stavu 2:0 pro Piráty v sobotu přestěhuje do Olomouce.

Oba týmy začaly utkání poměrně opatrně, ovšem brankáři museli být neustále v pozoru. V permanenci byla hlavně lapačka Libora Kašíka, který byl v o něco větším zatížení než domácí Řehoř. Poprvé ale zaúřadoval celek hostí. V 11. minutě se kolem chomutovské branky obtočil útočník Kohoutů Radim Kucharczyk a posléze procedil kotouč kolem Řehořova betonu. Svým pátým gólem v play-off tak otevřel skóre duelu.

Chvíli po přestávce si zahráli domácí první přesilovku a v ní ukázal, jak tvrdou ránu má Lukáš Pulpán. V 22. minutě skončil puk vypuštěný z jeho hole až v Kašíkově síti – 1:1. Poté měli šance jak hostující Rác, tak z protiútoku znovu domácí Pulpán, oba však ztroskotali na brankářích. Postupem času si Chomutov začal vytvářet tlak, ovšem v druhé třetině už ani jeden z celků gól nepřidal.

Hlavní událost třetí části se stala v 46. minutě. Podruhé v zápase se trefil domácí Pirát Lukáš Pulpán. Ovšem jeho branka byla podle soudu rozhodčích v síti Olomouckých až po odpískání a k nelibosti domácího týmu a jeho příznivců se ve hře pokračovalo stále za stejného stavu. Domácí tým měl ještě pět minut před koncem třetí dvacetiminutovky výhodu přesilové hry, tu však nevyužil. Oba celky se poté soustředily hlavně na to, aby nedostaly branku. To se jim povedlo, a za nerozhodného stavu se tak šlo do prodloužení.

V prodloužení fauloval vysokou holí Pavel Selingr. Faulovaný hráč měl i krvavé zranění, a tak měl Chomutov k dispozici čtyřminutovou přesilovku. První dvě velké šance domácích Kašík výborně zlikvidoval, ale na střelu Pulpána už nestačil.

Muž zápasu Lukáš Pulpán si tak přeci jen nakonec připsal do statistik druhý gól. Díky němu tak pojede v sobotu Chomutov do Olomouce za stavu 2:0 v sérii.

Piráti Chomutov – HC Olomouc 2:1 po pr. (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Pulpán (Kraft), 67. Pulpán (Kraft) – 11. Kucharczyk (Dopita, Selingr). Rozhodčí: Zubzanda, Horák – Beneš, Štofa. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4513.  Stav semifinálové série: 2:0.

Piráti Chomutov: Řehoř – Grof, Pulpán, Mrázek, Macháček, Jillson, Palin, Pavlas – Orsava, Kraft (C), Hřebejk – Hruška, Gajovský, Seman – Jíra, Hromas, Sikora – Ondřej,Procházka, Diviš – Endál

HC Olomouc: Kašík (Žigárdy) – Lhotský, Staněk, Bartoň (C), Kotvan, Janáček, Ondrušek, Nedbálek, Horák O. – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Pekr, Řípa, Šlahař – Kolouch, Ministr, Kucsera – Rác, Pšurný, Vodný.

Okomentuj jako první článek "Mora bojovala, ale v prodloužení padla i podruhé"