Mora doma lupla lídra, Boleslav porazila o dvě branky

Nahuštěný program čtyř utkání během šesti dní vygradoval domácím zápasem s prvním celkem tabulky Mladou Boleslaví. Oba týmy měly na regeneraci sice jen několik málo hodin, přesto byla k vidění skvělá podívaná. Dlouho vyrovnaný duel rozhodli Kohouti v závěru zápasu, kdy dvěma rychlými zásahy stanovili konečný výsledek 5:3. Hanáci si tak pojistili druhou příčku, o kterou minimálně do příštího týdne nepřijdou.

Mora začala zápas proti prvnímu v tabulce perfektně a od 4. minuty po trefě Vodného vedla. Pak přidal druhou branku Ostřížek a domácí šli do kabin s náskokem dvou gólů. Ve druhé části zápasu hosté srovnali krok, ale ne skóre. Padla jedna branka do olomoucké klece a Mora pořád držela vedení. V poslední části zápasu už Hanáci výsledek nepustili, i když to bylo drama. Hosté dvakrát srovnali, na 2:2 a potom 3:3, když vedení na domácí stranu zvrátil ještě předtím Kindl. Ale závěr byl jasně pro Moru. Dvě minuty před koncem dal čtvrtou branku Bartoň, v poslední minutě Herman a olomoucký zimák mohl začít slavit.

HC Olomouc – Mladá Boleslav 5:3 (2:0, 0:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 4. Vodný (Jergl, Diviš), 13. Ostřížek (Kucharczyk), 49. Kindl (Bartoň, Rác), 58. Bartoň (Knotek, Rác), 60. Herman (Janáček, Kucharczyk) – 28. Lenc (Výborný, Ovčačík), 47. Nouza (Němeček, Toman), 50. Výborný (Lenc, Němeček). Rozhodčí: Přikryl, Jeřábek ml. – Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 1636.

HC Olomouc: Halász – Cartelli, Ondrušek, Janáček, Jaroměřský, Bartoň (C), Staněk, Houdek – Pekr, Řípa, Kindl – Kucharczyk, Ostřížek, Herman – Rác, Knotek, Selingr – Jergl, Diviš, Vodný.

Okomentuj jako první článek "Mora doma lupla lídra, Boleslav porazila o dvě branky"