Ani třetí zápas semifinálové série s Chomutovem nedokázali olomoučtí hokejisté vyhrát. Po dvou porážkách na severu Čech prohráli před vlastním publikem 0:3. Stejně na tom jsou i v celé sérii.

První třetina připomínala spíš taktické šachy. Oba týmy se snažily hlavně neinkasovat. Přesto byli domácí o něco lepší a měli územní převahu. Do větších příležitostí se však nedostávali. Jednu z mála šancí mohl proměnit Ministr, ale bekhendový pokus na Řehoře nestačil.

Ve druhé části se již skóre měnilo. Chomutovský favorit využil v polovině utkání po Ondruškově faulu přesilovku. Milan Kraft, hostující kapitán, šikovně tečoval Pulpánovu střílenou nahrávku přímo do šibenice Kašíkovy branky. Sotva se domácí stačili otřepat, už musel gólman Kašík tahat ze své sítě kotouč podruhé. Patnáct seknud po prvním gólu vypálil od modré čáry chomutovský Aleš Pavlas, jeho střela se ještě otřela o hrániče domácího obránce Kotvana a Kašík byl bez šance. Po tomto dvojitém úderu se Olomouc jen s obtížemi dostávala do hry.

V poslední třetině si Piráti hlídali náskok a nepouštěli Moru do žádných šancí. Poté navíc přidali branku z jednoho ze svých brejků. V přečíslení dva na jednoho Kraft ještě pálil do tyče, ovšem odražený kotouč nahrál chybně domácí útočník Šlahař přímo na hůl Štěpána Hřebejka, který si pohrál s Kašíkem a přidal domácím třetí úder.

Kohouti jsou tak v nepříjemné situaci. Pokud v neděli prohrají, tak jim skončí sezona.

HC Olomouc – Piráti Chomutov 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 32. Kraft (Pulpán), 32. Pavlas, 50. Hřebejk. Rozhodčí: Šír, Wagner – Adamec, Jureček. Vyloučení: 5:7. Navíc Staněk 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 3 237.

Olomouc: Kašík – Nedbálek, Staněk, Bartoň, Ondrušek, Janáček, Kotvan, Horák – Kucharczyk, Dopita. Selingr – Pekr, Řípa, Haluza – Kucsera, Ministr, Šlahař – Rác, Kolouch, Vodný – Pšurný. Trenéři Jan Tomajko a Petr Fiala.

Chomutov: Řehoř – Mrázek, Endál, Hromas, Jíra, Kraft, Pavlas, Sikora, Macháček, Diviš, Seman, Palin, Hřebejk, Jillson, Ondřej, Hruška, Pulpán, Fiala, Gajovský, Grof, Orsava. Trenér Václav Sýkora.