Mora jede do Ústí i s Meidlem

Dva zápasy se silnými čekají v následujících dvou kolech hokejisty HC Olomouc. Mora hraje nejprve v sobotu v Ústí nad Labem, v pondělí má potom doma Chomutov. Oba jsou to týmy, které patří k nejsilnějším v první lize. Přitom mančaft HC Olomouc se zatím trošku trápí, nehraje mu to tak dobře, jak by mělo. Také proto vedení klubu sahá ke změnám v kádru. Proti Ústí bude hrát znovu za Moru útočník Radek Meidl, uvedl to klubový web HC Olomouc.

Meidl má za sebou dvě sezony, ve kterých se především trápil se zdravotními potížemi. Soutěžní ročník 2010/2011 začal ve druholigovém Prostějově. A pomalu se začíná dostávat do dřívější formy, která mu před časem vynesla i nominaci na světový šampionát dvacetiletých. „Radkovi se v Prostějově poměrně daří, proto jsme se ho rozhodli stáhnout zpět. Nastoupí za nás v Ústí,“ řekl sportovní manažer Josef Podlaha pro server hc-olomouc.cz. Opačným směrem šel útočník Filip Smejkal. „Rozhodně to není tak, že odchod do Prostějova znamená pro hráče konec v Olomouci. Jde si tam zahrát s tím, že ho zase můžeme hned stáhnout zpět. A tak by spolupráce s Prostějovem měla fungovat,“ vysvětlil Podlaha. Na severu Čech budou Hanákům stále chybět zranění obránci Lhotský a Koma. Naopak Jan Mikel už trénuje a s týmem do Ústí pojede. „Na nějaké dlouhé hraní to ale ještě není. Uvidíme, zda vůbec do utkání zasáhne, třeba jako sedmý bek, nebo zda bude jen na střídačce. Je to na trenérech,“ uvedl sportovní manažer Mory.

V týmu Mory budou chybět zranění zadáci Lhotský a Koma, s hanáckou výpravou už k zápasu pocestuje další z beků Mikel. „Bude to určitě těžký zápas, ale my chceme bodovat v každém utkání,“ řekl trenér HC Olomouc Jan Tomajko.

Po jedenadvacátém kole 1. ligy je HC Olomouc na 7. místě, má 32. bodů. Chomutov je druhý, bodů již uhrál 44.

Utkání Ústí nad Labem – HC Olomouc se hraje v sobotu 27. listopadu od 17.00 (rozhodčí: Kubeš – Beneš, Štofa).

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..