Mora může postoupit do finále a zapsat se do historie

Už nyní Mora dokázala to, v co doufalo snad jen pár jedinců. Z nepříznivě vyvíjející se semifinálové série s Chomutovem, ve které Mora prohrávala už 0:3 na zápasy, se Kohouti dokázali nevídaně zvednout a vyrovnat na 3:3. V neděli bude hrát tým kapitána Bartoně sedmý duel na ledě soupeře. Pokud by Mora navázala na poslední tři zápasy a dokázala zvítězit, dostala by se do vysněného finále. Navíc se může zapsat do historie českého hokeje. Ještě žádnému českému týmu se nepovedlo otočit sérii play-off ze stavu 0:3 na 4:3 ve svůj prospěch. Zda Mora bude dále pokračovat ve své pohádkové jízdě se dozvíme v neděli od 17.30.

Petr Kolouch se rozjíždí k provedení trestného střílení, blíží se k brankáři, brzda, střela a gól. A co následovalo? Obrovský výbuch radosti. Mora díky vítěznému nájezdu mladičkého útočníka vyrovnala stav semifinálové série s Piráty z Chomutova na 3:3. Ovšem olomoucká plechárna, naplněná více než čtyřmi tisíci fanoušků, prožívala velmi nervózní podívanou po celý zápas. Chomutov se brzy dočkal vedení, Mora však nesložila zbraně a vyrovnala čtyři minuty před koncem třetí periody. Zápas dospěl až k penaltovému rozstřelu, kde rozhodli dva muži v olomouckém dresu. Gólman Libor Kašík, který pokryl všech pět nájezdů soupeře a právě Petr Kolouch, autor vítězné trefy. „Byl to super pocit. Plánoval jsem si to dopředu a naštěstí to vyšlo,“ řekl po zápase Kolouch

Mora v sedmém duelu nebude mít výhodu domácího hřiště. Naopak se bude zřejmě muset vypořádat s domácími příznivci, kteří stále nepřestali věřit v postup do finále a zcela určitě vytvoří chomutovským hokejistům skvělou atmosféru. O to větší tlak by však mohl padnout na bedra domácích Pirátů, kteří si prakticky nemohou dovolit zaváhat. Jak sami totiž už několikrát řekli, úspěchem je jedině postup mezi hokejovou elitu. Mora svou kůži ale rozhodně nedá zadarmo. „Těším se strašně, chceme určitě uspět. Je to něco neskutečného, kdybychom to obrátili z nula tři na čtyři tři. Budeme makat a doufat, že to vyjde. V sedmém zápase se to všechno maže, začíná se znovu. Chomutov je silný soupeř, má ambice na extraligu. Nebude si to chtít nechat vzít. Bude to strašně těžké utkání. Ale my budeme chtít podat od první do poslední sekundy týmový výkon a doufám, že vyhrajeme,“ říká před rozhodujícím zápasem hrdina pátečního duelu Petr Kolouch.

V novodobé historii olomouckého klubu nebyla Mora nikdy blízko takovému úspěchu jako účast ve finále 1. ligy. Doufejme tedy, že se v olomoucké plechárně dočkáme vytouženého finále.

Okomentuj jako první článek "Mora může postoupit do finále a zapsat se do historie"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..